Polak pędził w terenie zabudowanym… 176 km/h, a Ukrainiec jechał pod wpływem alkoholu

0
Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 22-letni kierowca audi, który w terenie zabudowanym „pędził” z prędkością 176 km/h. Mieszkaniec powiatu kaliskiego stracił prawo jazdy. Tego samego dnia zatrzymano również kierowcę, który wsiadł za kółko, mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Wszystko działo się w powiecie ostrzeszowskim.

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Ostrzeszowie zatrzymali w Giżycach samochód marki Audi A3, którym kierował 22-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością 176 km/h. To aż o 126 km/h więcej, niż przewiduje kodeks drogowy.

– Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Mężczyzna został również ukarany mandatem – mówi kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Jak się okazuje to nie jedyny przypadek lekkomyślnego zachowania wśród kierowców.
Tego samego dnia (23 lutego) funkcjonariusze otrzymali informację, że w Kraszewicach (również w powiecie ostrzeszowskim) jeden z kierowców wsiadł za kółko, będąc pod wpływem alkoholu. – 54-letni obywatel Ukrainy, który kierował citroenem berlingo, miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie – dodaje kom. Ewa Jakubowska.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick