Pojedzie rowerem do Rzymu. Wszystko dla Hani Wawrzyniak

0
#pomagamrowerem to akcja zapoczątkowana przez Konrada Matuszewskiego ze Skalmierzyc w powiecie ostrowskim. Cyklista wyrusza 26 sierpnia swoim rowerem aż do Rzymu. W 21 dni chce pokonać 2400 kilometrów i zebrać przy tym pieniądze na zakup nowej protezy dla Hani Wawrzyniak z Rososzycy w powiecie ostrowskim.

Hania Wawrzyniak z Rososzycy urodziła się z wadą genetyczną, która niestety zablokowała prawidłowy rozwój jej kończyn. Aktualnie dziewczynka ma założony na lewej nodze aparat Llizarowa, który ma za zadanie wydłużyć kości nogi. Syzyfowa praca rodziców przy codziennym rozkręcaniu i dokręcaniu śrubek przynosi pierwsze efekty. Niestety Hania stale rośnie, co sprawia, że proteza na prawej nodze z dnia na dzień staje się zbyt mała. Wkrótce dziewczynka będzie musiała mieć nową, a to kosztuje.

Z pomysłem jak zdobyć pieniądze na zakup protezy dla Hani wyszedł Konrad Matuszewski. Mieszkaniec Skalmierzyc za namową żony postanowił, że wyruszy 26 sierpnia rowerem do Rzymu. Wysłał już list do Ojca Świętego z prośbą o modlitwę za pozytywny finał tej wyprawy oraz za zdrowie Hani Wawrzyniak. Dystans 2400 kilometrów Matuszewski chce pokonać w 21 dni. 3 dni daje sobie na odpoczynek. Położenie kolarza będzie aktualizowane na mapie za pomocą GPSa lokalizacyjnego. To jest zasługa ostrowskiego sponsora. Każdy może nim zostać poprzez wpłacenie jakiejkolwiek kwoty na konto podane poniżej.

Partnerem medialnym wyprawy są Telewizja Proart oraz portal wlkp24.info. 25 sierpnia o godzinie 18:00 w skalmierzyckim Sanktuarium odbędzie się msza święta za Hanię Wawrzyniak i Pielgrzymkę Rowerową do Rzymu. Powrót planowany jest na 24 września.

Wciąż zbieramy plastikowe nakrętki dla Hani. Można je przynosić do siedziby Telewizji Proart przy ulicy Wolności 19 w Ostrowie.

fot. Tomasz Wojciechowski, wlkp24.info

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick