Gigantyczne podwyżki dla OZC-u! Sprawdź, ile zapłacisz

19
Fot. OZC Ostrów Wlkp.
Wzrost opłat za ciepło czy energię elektryczną zaczyna odczuwać większość Polaków. Producenci i dystrybutorzy energii – to oni przede wszystkim jako pierwsi odczuwają wzrost cen surowców potrzebnych do wyprodukowania ciepła czy prądu. Wśród nich jest Ostrowski Zakład Ciepłowniczy.

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy do wytworzenia ciepła używa m.in. gazu, biomasy czy węgla. Z tego miksu surowców stosowanym w największej, bo ponad 60% ilości był do 2021 roku gaz, ale właśnie w roku minionym ceny zaczęły iść w górę i elektrociepłownia znów musiała postawić w większości na węgiel, by ograniczać koszty. – Gaz wzrósł nam o 500% w porównaniu do poprzednich lat. Wzrosły też koszty CO2, bo jesteśmy obarczeni tym podatkiem i tu koszty wzrosły o ponad 200%, no i cena energii elektrycznej wzrosła o 315% – wylicza Mariusz Bolach, prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

Cena jednostkowa paliwa gazowego potrzebnego do produkcji jednej megawatogodziny wzrosła w grudniu 2021 z 552 złotych do prawie 830 złotych. W październiku mieszkańcy Ostrowa już odczuli pierwsze podwyżki cen ciepła systemowego o około 10%. Teraz też należy spodziewać się, że rachunki będą wyższe o około 13%. – To, co podnieśliśmy w październiku, to są tylko koszty związane z kotłownią przy ulicy Wrocławskiej i to są koszty gazu. Tam nie są wliczane koszty CO2. Ta podwyżka dla głównego źródła będzie gdzieś około maja – informuje prezes OZC.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

19 KOMENTARZE

  • A co ma piernik do wiatraka skoro to Rosja dyktuje teraz ceny gazu?!
   Tusk obiecał gazowe eldorado z łupków. I gdzie jest ten gaz?? Na emerytury miało być z tych łupków hahahaha.

  • „polski bu…”, oj przepraszam „.. ład” to jedna sprawa, co jednak z szaleńczym pomysłem budowy aquaparku przy tak szalejących cenach energii. Już w tej chwili koszty użytkowania takiego obiektu wzrosłyby o 1 do 2 mln złotych a to tylko z powodu wzrostu cen energii. Co z ze wzrostem innych kosztów powiązanych?
   A co z kosztami utrzymania naszej cudownej „areny ostrów”? ile to już kosztowało ostrowian? Ile kredytów szanowana prezydentowa Klimkowa jeszcze zaciągnie i kto je będzie spłacał?
   Dziadostwo, dziadostwo…..

 1. To jest po to żeby ludzie mówili że staniało to czemu ropa poszła w górę żeby ją teraz obniżyć jak by zdrożała to ceny by zostały może coś by zdrożało a tak zdrożała ceny poszły w górę ropa teraz leki w dół a ceny zostały a mówią że wszystko od ceny ropy coś nie tak . Dobrze że radni zdarzyli z podwyższoną diet a wypłaty stoją najważniejsze jest żeby źłoby miały

 2. Obiektywnie to który pisowski półgłówek zdjął klauzulę terminowości ,gdy by obiązywała mielibyśmy podwyżkę rzędu 20%.Amatorzy podpisali zakup po cenach bieżących to mamy 500%podwyżki

  • „pisowskie nieuki” – w działaniu. Ale rządzący, jak zwykle nie są niczemu winni.
   Tusk z Putinem ewentualnie UE.
   „Ludzie są tak głupi że to działa” – PMM.

 3. Nic dziwnego ze OZC podnosi ceny.Ludzie odpowiedzcie mi na jedno pytanie.Co za oszołom wymyślił w tej spółce etat jako PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY.takie cos sie k…… dzieje za nasze pieniądze jakby ludzie z Ostrowa niewiedzieli gdzie jest ciepłownia .to jest kpina i jawne dostawianie nowych koryt dla rodzinki itp za pieniądze ludzi

  • szanowny „ostrowianinie” ty chyba oszalałeś. Sumaryczne koszty istnienia w centrum Ostrowa takiej „bomby” to gorsze od Gazpromu.

 4. Jaki % w cenie GJ dla mieszkańca stanowią koszty związane z traktowaniem spółki OZC przez CRK jak dojnej krowy ?

 5. Jaki % w cenie GJ dla mieszkańca stanowią koszty ponoszone przez spółkę na sport zawodowy robiony na bogato i niekoniecznie za swoje przez prywatne kluby z mizernym udziałem zawodników z Ostrowa ?

 6. Jaki % w cenie GJ dla mieszkańca stanowią koszty ponoszone przez OZC na finansowanie propagandy made in Przyjazne Miasto ?

 7. Wybrali ludzie nieudaczników i oszołomów z pis – to teraz mają to co chcieli. Wysoka inflację, podwyżki usług i demolkę kraju oraz ogólny bałagan w kraju. Do rego cynizm i obłudę!

 8. Co tu czytam? Jeszcze jakiś naiwniak pisze, że przez Tuska te podwyzki. Kompletny brak rozumu. My teraz przecież jesteśmy bardzo bogaci i nie chcemy uzależnienia od Rosji, więc kupujemy gaz z Kataru i od Trumpa, i co? Po co nam port w Swinoujsciu do odbioru gazu? No może za drogi

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick