Podwójne derby w weekend

0
Przed nami drugi miesiąc piłkarskiej rywalizacji w regionie. Najbliższy weekend będzie stał pod znakiem podwójnych derbów. Pogoń Nowe Skalmierzyce podejmie Odolanovię Odolanów, a LKS Gołuchów - Polonię Kępno.

Kolejny piłkarski weekend przed nami. Ten zostanie zapamiętany jako podwójnie derbowy, bowiem w IV lidze naprzeciw siebie staną: LKS Gołuchów i Polonia Kępno oraz Pogoń Nowe Skalmierzyce i Odolanovia Odolanów. Oba spotkania mogą być bardzo wyrównane, bo po miesiącu gry są to zespoły, które prezentują względem siebie zbliżony poziom. – Jest to mój rywal sprzed sezonu, w którym graliśmy będąc w Stali Pleszew o awans i wtedy przegraliśmy ten mecz 1:3 bodajże, a rewanż nie był nam dany. Drużyna z Odolanowa wie bardzo dużo o nas, a my o niej i myślę, że będzie to mecz walki – mówi Łukasz Bandosz, trener Pogoni Nowe Skalmierzyce.

Ostrowskie zespoły także podejdą do swoich spotkań z nastawieniem, aby zdobyć komplet punktów. Jednak zdecydowanie trudniejsze zadanie mogą mieć gracze Ostrovii 1909, którzy w czterech ostatnich meczach zdobyli raptem 2 punkty. – Rozmawiałem z Mariuszem Posadzym o tej drużynie i zwracał uwagę, żeby nie lekceważyć Iskry Szydłowo, bo naprawdę są groźni. Mimo że Centra wygrała z nimi w pucharze, to polegli w lidze, więc to na pewno mocny przeciwnik – wyjaśnia Marcin Kałuża, trener Ostrovii 1909.

W II lidze KKS Kalisz powalczy o punkty na wyjeździe ze Skrą Częstochowa, a szczebel niżej Jarota Jarocin zagra u siebie z Pomorzaninem Toruń.

II liga (2. kolejka)

Skra Częstochowa – KKS Kalisz (5 września, 17:00)

III liga (6. kolejka)

Jarota Jarocin – Pomorzanin Toruń (5 września, 17:00)

IV liga (7. kolejka)

LKS GołuchówPolonia Kępno (5 września, 12:00)
Centra Ostrów Wielkopolski – Obra Kościan (5 września, 12:00)
Victoria Ostrzeszów – Warta Międzychód (5 września, 14:00)
Polonia 1912 Leszno – Olimpia Koło (5 września, 15:00)
Pogoń Nowe SkalmierzyceOdolanovia Odolanów (5 września, 16:00)
Krobianka Krobia – Lubuszanin Trzcianka (5 września, 16:00)
Wilki Wilczyn – Tarnovia Tarnowo Podgórne (5 września, 16:00)
Victoria Września – GKS Dopiewo (5 września, 16:00)
KKS II Kalisz – Kotwica Kórnik (6 września, 11:00)
Warta II Poznań – TPS Winogrady (6 września, 16:00)
Ostrovia 1909 – Iskra Szydłowo (6 września, 16:00)

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick