Podwójne derby w weekend. Piłkarskie emocje tuż, tuż

0
Derby w III lidze pomiędzy Jarotą Jarocin a Polonią Środa Wielkopolska oraz szczebel niżej w starciu Centry Ostrów Wielkopolski z Victorią Ostrzeszów. Tak zapowiada się piłkarski weekend w naszym regionie. Zapowiedź najbliższej kolejki znajdziesz na wlkp24.info.

Najbliższy weekend pod względem piłkarskim zapowiada się podwójnie ciekawie, bo kibice będą oglądać derby dwukrotnie. Jarota Jarocin podejmie Polonię Środa Wielkopolska w sobotę o 17.00, a Centra Ostrów Wielkopolski zmierzy się u siebie z walczącą o przetrwanie Victorią Ostrzeszów.

Derbowe w kontekście Wielkopolski starcie w III lidze odbędzie się trzy dni po ćwierćfinałowym meczu JKS-u z Centrą w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim. Zespół z Jarocina wygrał po rzutach karnych 5:4, a radość po spotkaniu uwidoczniła, jak bardzo zespół prowadzony przez Piotra Garbarka potrzebował tego zwycięstwa.

Kontynuacją pasma sukcesów ma być właśnie wygrana z Polonią Środa Wielkopolska, ale to nie jest wygodny rywal. Ostatnio Jarota miał z nim problemy.

Centra tymczasem będzie chciała sobie powetować środową porażkę i odpadnięcie z pucharowych rozgrywek, a zespół z dołu tabeli może być dobrym pretekstem do postrzelania i wywalczenia trzech punktów. Kapitan drużyny z Ostrowa jednak przestrzega przed zlekceważeniem rywala, bo w wielkopolskiej IV lidze zaskoczyć potrafi każdy.

Mecz bez żadnej presji szykuje się w II lidze. Tam KKS Kalisz pojedzie do Grodziska Mazowieckiego na mecz z Pogonią. Będzie to pierwsze ligowe spotkanie po tym, jak kaliska drużyna zapewniła sobie utrzymanie na tym szczeblu rozgrywek.

II liga

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – KKS 1925 Kalisz 14 maja, 18:00

III liga

Olimpia Grudziądz – Pogoń Nowe Skalmierzyce 13 maja, 18:00
Jarota Jarocin – Polonia Środa Wielkopolska 14 maja, 17:00

IV liga

Centra Ostrów WielkopolskiVictoria Ostrzeszów 14 maja, 13:00
LKS Gołuchów – Nielba Wągrowiec 14 maja, 14:00
Polonia 1908 Marcinki Kępno – Victoria Września 14 maja, 16:00
KKS 1925 II Kalisz – Górnik Konin 15 maja, 11:00

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick