Podsumowanie tygodnia #8 – Co z tymi halami?

0
Miniony tydzień stał pod znakiem przyszłości hal sportowych w Ostrowie. Przy tej zwanej K1 praca wre, a tymczasem w kwestii tej przy ul. Wojska Polskiego trwała na sesji kolejna burzliwa dyskusja.

Oprócz tematów związanych z halą w minionym tygodniu działo się też sporo w kwestii jesiennych wyborów samorządowych. Władze Prawa i Sprawiedliwości ogłosiły kandydatów na prezydentów Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza. Oprócz tego warto przeczytać relacje pasażerów pociągu Intercity, na który zawaliło się drzewo. Wagony oplotła trakcja, a powrót do Ostrowa Wielkopolskiego przedłużył się dla niektórych nawet o ponad sześć godzin. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Oferty na budowę hali w Ostrowie za drogie

Tydzień rozpoczął się od prawdziwego wysypu ofert budowy hali widowiskowo-sportowej w Ostrowie Wielkopolskim. Władze miasta zwołały w tej sprawie konferencję prasową, na której otwarto dokumenty. Przysłało je sześć firm. Niestety, wszystkie przekraczały założone w budżecie 30 mln zł, które władze planowały przeznaczyć na tę inwestycję. Dalsze kroki w tej sprawie zostały podjęte kilka dni później (czytaj poniżej).

>> Sześć projektów budowy hali. Żaden nie mieści się w budżecie

Sprawdź, czy wygrałeś w konkursie Oddaj krew z kablówką

Zgodnie z zapowiedziami, w poniedziałek ogłosiliśmy listę nagrodzony w konkursie Oddaj krew z kablówką, w którym były do wygrania bardzo cenne nagrody m.in. wycieczka do Włoch, rowery i sprzęt gospodarstwa domowego. Jeśli jeszcze nie sprawdziłeś, czy wygrałeś, zrób to szybko!

>> Wiemy, kto wygrał w konkursie Oddaj krew z kablówką – WYNIKI KONKURSU

Przy K1 praca wre

„Hala przy ul. Kusocińskiego to legendarne miejsce, które jest bardzo ważne dla wielu mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego” – pisał kilka dni temu na wlkp24.info Bartosz Karasiński. Aby można było ten obiekt rozbudować, najpierw trzeba coś wyburzyć. Zobaczcie, jak pracują koparki przy K1.

>> Hotel przy K1 wyburzony. Czas na kolejne prace

2,5 promila w organizmie 15-latki

Fot. zdjęcie poglądowe | źródło: Pixabay

Mieszkańcami regionu wstrząsnęła informacja o 15-letniej mieszkance Ostrzeszowa, która trafiła do szpitala kompletnie pijana. Badanie wykazało, że w jej organizmie znajduje się 2,5 promila alkoholu. Sprawą zajęła się policja i sąd dla nieletnich.

>> Kompletnie pijana 15-latka trafiła do ostrzeszowskiego szpitala

Na rowerach chcą pokonać legendarną Route 66

Fot. fb.com/ rowertojestswiat2017

Wojciech Gawroński i Damian Gajny z Ostrowa Wielkopolskiego chcą zrealizować jedno ze swoich marzeń i pokonać na rowerach legendarną Route 66 łączącą Chicago i Los Angeles. Do Stanów Zjednoczonych wylatują za 9 tygodni. Pierwszy z panów dał się ostatnio poznać jako miłośnik zwierząt, który razem ze swoim psem Dżołim pokonał niemal 1000 km z gór nad morze, a darczyńcy za każdy przejechany kilometr wpłacali pieniądze na pomoc psom w okolicznych schroniskach.

Portal wlkp24.info oraz Telewizja Proart będą patronami medialnymi wyprawy po Stanach Zjednoczonych. Spodziewajcie się tutaj relacji dzień po dniu!

>> Na rowerach chcą pokonać legendarną Route 66. Do wylotu zostało 10 tygodni

Senator Mikołajczyk i poseł Kaleta kandydatami PiS-u na prezydentów Ostrowa i Kalisza

Łukasz Mikołajczyk (z lewej) i Piotr Kaleta | Fot. wlkp24.info, fanpage Piotra Kalety

Wyborcza karuzela ruszyła na dobre. W ostatnich dniach władze Prawa i Sprawiedliwości ogłosiły kandydatów na prezydentów Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza w jesiennych wyborach samorządowych. Zostali nimi kolejno senator Łukasz Mikołajczyk oraz poseł Piotr Kaleta. Obaj panowie wypowiedzieli się na temat podjętych decyzji dla portalu wlkp24.info.

>> Senator Mikołajczyk i poseł Kaleta kandydatami PiS-u na prezydentów Ostrowa i Kalisza

Kluby dostały pieniądze z budżetu. Który ile otrzymał?

Władze Ostrowa rozdzieliły 450 tys. zł w drugiej turze dofinansowań dal klubów sportowych z tego miasta. Najwyższa dotacja, bo aż 80 tys. zł znajdzie się na koncie KPR Ostrovia. Kolejne 60 tys. zł przekazano TS Ostrovia. Pełne zestawienie przedstawiamy pod linkiem poniżej.

>> Pieniądze na sport podzielone. Zobacz, kto i ile otrzymał

Radni zagłosowali za dotacją na budowę hali

Stało się. Radni miejscy Ostrowa Wielkopolskiego przystali na prośbę prezydent Beaty Klimek i przekazali dodatkowe 1,5 mln zł na budowę hali widowiskowo-sportowej przy ul. Wojska Polskiego. Dyskusja podczas ostatniej sesji była bardzo burzliwa, ale ostatecznie większość rajców była „za”.

>> Ostrów. Radni dali dodatkowe 1,5 mln zł na budowę hali

Beata Klimek bez absolutorium

Podczas tej samej sesji radni decydowali o przyznaniu Beacie Klimek absolutorium za wykonanie budżetu za 2017 rok. Choć Regionalna Izba Obrachunkowa i Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej wydały pozytywne opinie, rajcy zadecydowali o nieprzyznaniu prezydent miasta absolutorium.

>> Brak absolutorium dla prezydent. „To nie jest merytoryczna ocena”

Kolejne mieszkania czynszowe w Jarocinie oddane do użytku

Najpierw w Siedleminie, teraz w Jarocinie na ulicy… Siedlemińskiej. W minionym tygodniu przecięto wstęgę i oddano do użytku kolejnym 120 rodzinom tzw. Mieszkania Plus. – Dla mnie osobiście to – najprawdopodobniej – najważniejsza inwestycja, jaką w życiu przeprowadziłem. Jestem z tego dumny, że mogę realizować program, który daje tyle radości mieszkańcom i sprawia, że młode rodziny z dziećmi, często nie mając odpowiednich środków finansowych, mogą zrealizować swoje marzenia o własnym mieszkaniu – powiedział Jerzy Wolski, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

>> Jarocin. Kolejne mieszkania plus

Ostrowska Aplikacja Miejska już dostępna

Właśnie zadebiutowała Ostrowska Aplikacja Miejska dostępna na urządzenia z systemem Android, a w ciągu kilku dni ma pojawić się także wersja dla urządzeń z systemem iOS. Mieszkańcy Ostrowa i turyści mogą dzięki niej nie tylko śledzić najważniejsze informacje przekazywane przez urząd, ale także sprawdzić terminarz wywozu odpadów, poziom smogu czy dostać powiadomienie o awariach lub zagrożeniach.

>> Ostrowska Aplikacja Miejska dostępna do pobrania. Komu może się przydać?

Drzewo spadło na pociąg

To zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie, ale na szczęście nikt nie ucierpiał. Mowa o sytuacji, która miała miejsce w piątek wieczorem, kiedy na pociąg Intercity runęło drzewo. Zerwana trakcja oplotła skład, a pasażerowie zostali uwięzieni w środku przez kilka godzin. Jak wyglądał ich droga do domu (a nie była łatwa), przeczytacie pod linkiem poniżej.

>> Drzewo spadło na pociąg [ZDJĘCIA]

Ciało 62-latka znaleziono pod szpitalem

Straszliwego odkrycia dokonano przy ogrodzeniu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu. W sobotę znaleziono tam ciało 62-letniego mężczyzny. – Zostaliśmy powiadomieni przez świadka, że w rejonie szpitala przy ogrodzeniu znajduje się ciało mężczyzny. Na początku jego tożsamość nie była znana. Później ustalono, że to 62-letni mieszkaniec Kalisza – powiedziała portalowi wlkp24.info mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

>> Kalisz. Znaleziono ciało 62-latka w sąsiedztwie szpitala

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick