Podsumowanie tygodnia #7 – Prezydenckie kandydatury, tragedie na drogach i 14. akcja „Oddaj krew z kablówką”

1
Mijający tydzień był czasem wykładania politycznych kart w naszym regionie. Dowiedzieliśmy się kto postanowił zawalczyć o fotel prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza. Jak w każdym podsumowaniu nie zabrakło wypadków drogowych, a te w tym tygodniu były wyjątkowo poważne. Przeżyliśmy także sporą dawkę sportowych emocji przyglądając się zmaganiom piłkarzy naszej reprezentacji na Mundialu w Rosji.

Prawnik na prezydenta Ostrowa

W poniedziałek mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego dowiedzieli się kto wystartuje w wyborach prezydenckich z ramienia Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Tajemniczym kandydatem okazał się prawnik Damian Grzeszczyk. Oficjalne ogłoszenie kandydatury odbyło się w towarzystwie Grzegorza Schetyny oraz Katarzyny Lubnauer – przewodniczących partii Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej.

>> Damian Grzeszczyk kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego

Rowerem pod szynobus

Tego samego dnia w Ostrowie doszło do bardzo poważnego wypadku. 13-letni chłopiec został potrącony przez jadący szynobus. W bardzo ciężkim stanie został przetransportowany do ostrowskiego szpitala. Ze wstępnych informacji jakie zebrała policja na miejscu zdarzenia, rogatki w momencie wypadku były opuszczone.

>> Ostrów. Potrącenie chłopca na przejeździe kolejowym

Znów oddaliście krew z kablówką

Wtorek przebiegł pod znakiem sportowych emocji, ale przede wszystkim pomocy potrzebującym. Od godziny 8.00 do 16.00 na dziedzińcu Telewizji Proart trwała 14-ta akcja „Oddaj krew z kablówką”. Chętnych do oddania krwi było naprawdę sporo. Oddali Państwo aż 134 litry krwi – dziękujemy!

Relację z tego wydarzenia możecie obejrzeć TUTAJ.

Do boju, Polsko!

Miniony tydzień to także czas wielkich sportowych emocji – mistrzostw świata w piłce nożnej. W naszym regionie nie zabrakło stref kibica, gdzie zmagania polskiej reprezentacji można było oglądać w szerszym gronie. Polacy pierwszą walkę stoczyli z drużyną Senegalu. Niestety, mecz nie poszedł po naszej myśli, a Polacy oddali Senegalczykom trzy punkty, przegrywając 1:2.

>> Mecz Polska – Senegal obejrzysz w strefach kibica

Radny prezydentem Kalisza?

W środę napłynęła do nas informacja o kolejnym kandydacie na prezydenta. Tym razem chodziło o Kalisz i Dariusza Grodzińskiego, który wystartował w tym wyścigu. On także został oficjalnie przedstawiony przez szefów partii Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej. Jak zwykle wszytko co robię, robię z wiarą, nadzieją i miłością. Musi się udać! – powiedział naszemu portalowi Dariusz Grodziński.

>> „Wszytko co robię, robię z wiarą, nadzieją i miłością” – Dariusz Grodziński kandydatem na prezydenta Kalisza

Tragedie na drodze

Niestety, nie ominęły nas dwa bardzo poważne wypadki drogowe. Do pierwszego z nich doszło w Biadkach, w powiecie krotoszyńskim. Tam pijany kierowca ciężarówki doprowadził do zderzenia czterech aut. Winnym kierowcą okazał się mieszkaniec Krotoszyna, który w wydychanym powietrzu miał 0,5 promila alkoholu.

>> Biadki. Pijany kierowca ciężarówki doprowadził do zderzenia czterech aut

Drugi z wypadków miał miejsce wieczorem w gminie Koźminek przy Zalewie Murowaniec. Tam 18-letni mężczyzna nie posiadający prawa jazdy, na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać. Kilkaset metrów dalej uderzył w drzewo. Kierowca został zakleszczony w samochodzie. W stanie bardzo ciężkim został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Dwójce jego pasażerów nic poważnego się nie stało, ale mimo wszystko zostali zabrani na obserwację.

>> Golfem uderzył w drzewo. Trzy osoby poszkodowane

Łańcuch ludzkich rąk poniósł książki

Takiej inicjatywy w Ostrowie Wielkopolskim jeszcze nie było. Dzieci i młodzież stanęły obok siebie wzdłuż ulicy Wolności i podawały sobie książki. W ten sposób w kilkanaście minut część księgozbioru trafiła z biblioteki do mediateki. Pełni podziwu byli m.in. kierowcy, którzy nie narzekali nawet na zakorkowaną ulicę.

>> Przeprowadzka księgozbioru, czyli łańcuch ludzkich rąk w Ostrowie

Piorun uderzył w dom

Po kilkunastu dniach upałów i suszy, wreszcie spadł deszcz. Niestety, pogoda załamała się tak bardzo, że nie obyło się bez szkód. Kilka dróg zostało zatarasowanych konarami, ale najniebezpieczniej było na Nowej Krępie w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie piorun uderzył w dom. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

>> Ostrów. Piorun uderzył w dom. Strażacy interweniują

Zmiana prezesa w MZGM

Ryszard Wiśniewski zrezygnował z posady prezesa Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Ostrowie Wielkopolskim. Jego miejsce zajął Zenon Musialski (na zdjęciu), który w przeszłości pełnił m.in. funkcję prezesa Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

>> Ostrów. Prezes MZGM złożył rezygnację

Przy K1 plac budowy

Trwa rozbiórka hotelu przy hali K1 w Ostrowie Wielkopolskim. W minionym tygodniu wybraliśmy się z kamerą na plac budowy, by dowiedzieć się czegoś więcej o trwających pracach.

>> Trwają prace przy K1. Tak teraz wygląda ta hala

Tragedia w Antoninie

Do bardzo groźnego wypadku doszło w Antoninie, gdzie w wyniku zdarzenia dwóch samochodów osobowych zginęła jedna osoba, a trzy osoby zostały ranne. Do wypadku doszło z soboty na niedzielę tuż przed północą. O wypadku poinformowaliśmy jako pierwsi w regionie.

Fot. KPP Jarocin

>> Antonin. Trzy osoby ranne, droga zablokowana

Co dalej z lekkoatletami?

W ostatnich dniach pisaliśmy także o lekkoatletach z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy mają problem z bazą sportową. Wszystko przez prace budowlane poprowadzone przy ul. Kusocińskiego. Jaki los czeka lekkoatletów?

>> Co z lekkoatletami? Bez szatni, hali i siłowni nie mają

Ostrowianki najlepsze w Polsce

O takich sukcesach uwielbiamy pisać. Inga Kanicka, Dagmara Adamcio, Lena Dąbrówka, Oliwia Płonka, Gabrysia Cicharzewska i Lena Kanicka z Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek wywalczyły mistrzostwo Polski w czwórboju szkół podstawowych. To ogromny sukces. Tym większy, że dziewczęta chyba same się tego nie spodziewały.

>> Młode ostrowianki najlepsze w Polsce

Terenówką wjechał w kolarzy

O mały włos, a doszłoby do tragedii podczas Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich w Raszkowie. Z niewyjaśnionych przyczyn samochód terenowy znalazł się na terenie wyłączonym z ruchu, gdzie odbywał się wyścig 12-latków. Dwoje z zawodników wpadło wprost na samochód, którego nie powinno tam być. Obaj trafili do szpitala.

>> Raszków. Wypadek na Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Kochani Ostrowianie, proszę Was, zmieńcie prezydenta…dla siebie, dla przyszłości swoich dzieci, Ostrów zasługuje na lepszego prezydenta!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick