Podsumowanie tygodnia #5 – Wicemistrzostwo Polski, bijatyki, groźby i wypadki

0
To nie był spokojny tydzień. Jak zwykle w Południowej Wielkopolsce działo się dużo, jednak negatywne wydarzenia często przysłaniały te, z których powinniśmy być naprawdę zadowoleni. A przecież chwil radości i łez wzruszenia również nie brakowało.

Oddajemy w Wasze ręce piąte podsumowanie tygodnia, w którym wracamy m.in. do wicemistrzostwa Polski wywalczonego przez BM Slam Stal, Wawrzynów rozdanych najlepszym sportowcom, ale nie brakuje też tematów związanych z wypoczynkiem, inwestycjami i – niestety – wypadkami.

Co z kąpieliskiem na Piaskach Szczygliczce?

W poniedziałek zdecydowanie najważniejszą informacją z regionu była decyzja wojewody wielkopolskiego, która dotyczyła kąpieliska Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. Ci, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez tego miejsca – mogą spać spokojnie. Sezon rusza już 23 czerwca!

>> Będzie się można kąpać na Piaskach. Jest decyzja wojewody

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski wicemistrzem Polski!

W poniedziałkowy wieczór nie zabrakło sportowych emocji. W Ostrowie Wielkopolskim odbył się szósty, za zarazem ostatni mecz finałowy Energa Basket Ligi. Anwill Włocławek pokonał BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 73:65, tym samym zdobywając mistrzostwo Polski. Jest to także ogromny sukces drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego. Swoją determinacją i bardzo wyrównanymi meczami, zawodnicy Stalówki udowodnili, że zaliczają się do grona najlepszych w kraju.

>> BM Slam Stal wicemistrzem! Złoto dla Anwilu

Strzelał do 19-latka. Odpowie przed sądem

We wtorek dowiedzieliśmy się o zarzutach dla 31-letniego mieszkańca Kalisza, który postrzelił 19-latka.Ten, trafiony w oko będzie kaleką do końca życia. Sąd przychylił się do prośby Prokuratury i zdecydował o areszcie dla napastnika. Będzie odpowiadał przed sądem za ciężkie uszkodzenie ciała.

>> Kalisz. Postrzelił 19-latka, czeka na wyrok w areszcie

Groźby i szarpaniny na kaliskim spotkaniu z Ryszardem Czarneckim?

Wśród środowych informacji zdecydowanie wybiła się ta, o niecodziennej i niebezpiecznej sytuacji, do której doszło na spotkaniu z europosłem Ryszardem Czarneckim w Kaliszu. Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele KOD-u. Atmosfera zrobiła się bardzo nieprzyjemna, a pod adresem jednych jak i drugich posyłane były groźby. Podobno doszło też do szarpnaniny.

Fot. PiS Kalisz

>> „Żywy stąd nie wyjdziesz”. Co się działo na spotkaniu z europosłem Czarneckim?

Dwa bardzo groźne wypadki w sąsiednich powiatach

Środa minęła też niestety pod znakiem wypadków. Do dwóch bardzo groźnych doszło w Żerkowie i w Ostrzeszowie. W tym pierwszym ucierpiały aż cztery osoby. Interweniował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wszystkie poszkodowane osoby zostały przetransportowane do szpitala. Do bardzo groźnego wypadku doszło także w Ostrzeszowie na drodze krajowej nr 11. Tam doszło do zderzenia busa z samochodem ciężarowym. Początkowo ogólnopolskie media podawały informacje o dwóch ofiarach śmiertelnych tego wypadku. Na szczęście tylko jedna z nich została przewieziona do szpitala.

>> Wypadek w Żerkowie. Poszkodowane cztery osoby. Interweniował LPR

>> Ostrzeszów. Zderzenie TIR-a z busem. „Nikt nie zginął”

Wawrzyny rozdane

Wawrzyny, czyli wyróżnienia dla sportowców powiatu ostrowskiego trafiły w ręce tych, którzy najbardziej na nie zasłużyli. Wśród nagrodzonych znalazł się m.in. Sławomir Majusiak, wybitny były lekkoatleta, który reprezentował Ostrów Wielkopolski na arenie międzynarodowej. Otrzymał on wyróżnienie specjalne.

>> Wawrzyny dla najlepszych. Powiat ostrowski sportem stoi

CBŚ pyta o szpital

Po raz kolejny na terenie Południowej Wielkopolski pojawili się funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, których tym razem zainteresowała sprawa wydzierżawienia pralni przyszpitalnej spółce ZGO Nova.

>> CBA pyta o jarociński szpital. Sprawę bada prokuratura

50 lat ortopedii i traumatologii

50-lecie istnienia świętował w minionym tygodniu oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Tytusa Chałubińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Starosta ostrowski Paweł Rajski z tej okazji przekazał na ręce ordynatora oddziału czek o wartości 100 tys. zł.

>> Ostrowski oddział ortopedii i traumatologii ma już 50 lat

Nie chcą podwyżki za śmieci

Nikt nie lubi, kiedy podnosi się podatki lub podwyższa cenę dotychczasowych usług. Jak się okazuje, samorządowcy też nie. I w związku z tym postanowili podpisać petycję do parlamentarzystów. Dotyczy ona uchwały Zarządu Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Ostrowie Wielkopolskim o podniesieniu opłaty, jaką gminy podnoszą w związku w wywozem śmieci ze swojego terenu.

>> Śmieciowe podwyżki

Nowy prokurator w Ostrzeszowie

Zmian w wymiarze sprawiedliwości ciąg dalszy. W piątek dowiedzieliśmy się o roszadach personalnych na stanowisku Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. To stanowisko objęła właśnie Bogna Michalak, która zastąpiła Waldemara Franiaka.

>> Kolejne czystki personalne? Nowy Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie

MDK wreszcie doczeka się remontu

Dobra wiadomość dla tych, którym leży na sercu dobro dawnego Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Budynek został przejęty przez gminę, która planuje przeprowadzić generalny remont. O planach i pomysłach dotyczących remontu opowiedział nam Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów Wielkopolski.

fot. ostrowwielkopolski.pl

>> Ostrów. Gmina przejmuje stary MDK

Poważny wypadek na granicy powiatów

Pięć osób zostało rannych w tym troje dzieci, a wszystko w wyniku zderzenia się trzech samochodów osobowych w Warsztach (granica powiatów ostrowskiego i krotoszyńskiego), do którego doszło w niedzielę późnym popołudniem. Pojazdami podróżowało 11 osób. Na szczęście nikt nie zginął. Droga była całkowicie zablokowana przez kilka godzin.

>> Wypadek na trasie Ostrów – Krotoszyn. 5 osób rannych w tym 3 dzieci

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick