Podsumowanie Tygodnia #11. „Bombowy” tydzień

0
Zaczął się od znalezienia niewybuchu z okresu II wojny światowej, a skończył na alarmie bombowym w ostrowskiej komendzie policji. Mowa o ostatnim tygodniu, którym nie brakowało niecodziennych zdarzeń. Te najważniejsze już po raz 11. zebraliśmy w Podsumowaniu tygodnia dostępnym wyłącznie na wlkp24.info.

Niewybuch i rzekoma bomba w komisariacie policji, nowy trener BM Slam Stal, niespodziewana rewolucja w Jarocie Jarocin, apel o „mądrość” do senatora oraz nowoczesny Szpitalny Oddział Ratunkowy. To tylko niektóre z tematów zebranych przez nas w Podsumowaniu tygodnia. Zobaczcie, co jeszcze działo się w ostatnich dniach.

Powojenny moździerz w centrum Ostrowa

Tydzień rozpoczął się z przytupem – od wezwania saperów do budowanej właśnie siedziby Centrum Kształcenia Praktycznego. Na nogi zostały postawione straż pożarna i policja, które zabezpieczały teren ogrodzony taśmą aż do momentu wydobycia pocisku moździerzowego. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a niewybuch najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej został przetransportowany na poligon i zdetonowany.

>> Niewybuch znaleziony przy Centrum Kształcenia Praktycznego

Kompletnie pijany wiózł… cztery osoby

Do skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania doszło na jednej z dróg w Ligocie (powiat ostrzeszowski). Policja zatrzymała mężczyznę, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jak się okazało, w aucie, które zakończyło jazdę na opłotowaniu jednego z domów znajdowały się jeszcze cztery osoby. Na szczęście nikt z pasażerów nie odniósł obrażeń.

>> Pijany wiózł trzech pasażerów. Uderzył w ogrodzenie

Kamiński nowym trenerem BM Slam Stal

Po serii doniesień o odejściach kolejnych koszykarzy BM Slam Stal, wreszcie nadeszła dobra informacja. Jest ważne wzmocnienie – nowy trener wicemistrzów Polski. Został nim dotychczasowy szkoleniowiec Rosy Radom Wojciech Kamiński.

>> Wojciech Kamiński trenerem Stali

Co dalej z S11? GDDKiA uspokaja

Nie gasną emocje związane z zaprezentowanym studium korytarzowym sugerującym, w którym miejscu mogłaby przebiegać przez Południową Wielkopolskę droga ekspresowa S11. Na argumenty zaprezentowane przez mieszkańców poszczególnych powiatów oraz burmistrzów, odpowiedzieli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Sprawa wywołuje wiele emocji. Podobnie było, kiedy opublikowaliśmy pismo GDDKiA na portalu. Inwestor uspokaja i zaznacza, że przyjdzie czas na dalsze konsultacje.

>> GDDKiA: „Droga S11 nie zaburzy nabożeństw w kaplicy”

Sensacyjne odejścia z Jaroty

Wieloletni kapitan Jaroty Jarocin nie zagra w przyszłym sezonie w tym klubie. Taką decyzję podjął zarząd. Piotr Garbarek, o którym mowa (na zdjęciu) jest zszokowany obrotem spraw. Podobnie Dawid Piróg – drugi z filarów defensywy JKS-u w ostatnich latach.

>> Ikony Jaroty odchodzą z klubu. Dlaczego?

Nowy SOR w Ostrowie otwarty

Dobra wiadomość dla pacjentów ostrowskiego szpitala. Po wielu miesiącach wreszcie oddano do użytku nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jest dwukrotnie większy od poprzedniego i wyposażony w najnowocześniejszą aparaturę. – Trzeba powiedzieć sobie otwarcie, że SOR jest najcięższym oddziałem w szpitalu. To często wygląda jak praca na pierwszym froncie podczas wojny. Często na tym oddziale rozgrywane są dramaty ludzkie. Taka jednak nasza praca, więc nowe skrzydło w dużym stopniu wszystkim nam pomoże – wyjaśnił Dariusz Bierła, dyrektor szpitala, a na co dzień także ratownik medyczny.

>> Nowoczesny i bezpieczny. Tak wygląda ostrowski SOR

Pracownicy EKK Wagon, którzy nie dostali wypłat, proszą o pomoc prezydent

Temat braku wynagrodzeń dla niemal 500 pracowników ostrowskiej spółki EKK Wagon był szeroko opisywany na łamach naszego portalu. Także Telewizja Proart poruszała tę sprawę. O dramatycznej sytuacji w firmie został także poinformowany premier Mateusz Morawiecki, do którego skierowała list prezydent Beata Klimek.

>> EKK Wagon odpowiada. Pracownicy dostaną wypłaty?

Kąpielisko na Piaskach zamknięte

Ta wiadomość na pewno nie ucieszyła amatorów kąpieli na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim. Badania jakości wody wykazały obecność m.in. bakterii E.coli w stężeniu przekraczającym 500 proc. normy. Przyczynę upatruje się w wodzie, która po obfitych opadach deszczu spłynęła do zbiornika, a wraz z nią niebezpieczne bakterie. Gorący weekend na terenie kompleksu trzeba było spędzić więc z dala od wody.

>> Kąpielisko na Piaskach zamknięte! Co jest przyczyną?

Ewakuacja harcerzy

Ulewy dały się we znaki także harcerzom, którzy musieli zostać ewakuowani z obozu w miejscowości Huty (gm. Odolanów). W akcję zaangażowano sześć zastępów straży pożarnej, która w środku nocy busami przetransportowała dzieci i opiekunów do Szkoły Podstawowej w Świecy.

>> Odolanów. Ewakuacja harcerzy z obozu

Alarm bombowy w komendzie policji

Fot. Google Maps

Z pogodą nie ma żartów. Podobnie, jak z alarmami bombowymi. Ten, który pojawił się w piątek po południu w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, na szczęście był fałszywy. Napędził jednak stracha niejednemu. Budynek należało ewakuować i dokładnie przeszukać w poszukiwaniu rzekomej bomby. Poszukiwaniem żartownisia, który zawiadomi służby o fałszywym alarmie, zajęła się już policja.

>> Bomba w ostrowskiej komendzie? Ewakuowano budynek policji

Raport z trasy Europa – Azja

 

Ci, którzy lubią opowieści z wakacji i zmagania rowerzystów-amatorów pokonujących tysiące kilometrów oraz własne słabości – od dwóch tygodni wyczekują kolejnych odcinków naszego Raportu z trasy Europa – Azja. Kamil Sierański i Maciej Leńczuk codziennie opowiadają nam o wyprawie rowerowej do azjatyckiej części Turcji. W ostatnich dniach działo się u nich naprawdę sporo ciekawych rzeczy. Posłuchajcie!

>> Raport z trasy Europa – Azja #12. Tak wygląda Albania

Apelują do senatora o odwagę i mądrość

Gorącą dyskusję na koniec tygodnia wywołał pismo grupy osób regularnie protestujących pod ostrowskim sądem. List otwarty został skierowany do senatora Łukasza Mikołajczyka. Można w nim znaleźć apel o „odwagę i mądrość” podczas głosowania w senacie nad ustawami mającymi zreformować wymiar sprawiedliwości.

>> Napisali list otwarty do senatora Mikołajczyka. Apelują o „odwagę i mądrość”

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick