Podejrzany o przestępstwa o charakterze seksualnym tymczasowo aresztowany

0
Prokurator Rejonowy w Kępnie przedstawił zarzuty i skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 31- letniego mieszkańca jednej z miejscowości w powiecie kępińskim. "W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy prokurator przedstawił uprzednio karanemu mężczyźnie łącznie 9 zarzutów dotyczących przestępstw seksualnych popełnianych na szkodę pokrzywdzonej w okresie pomiędzy styczniem 2014 a kwietniem 2017 r, z czego w jednym przypadku pokrzywdzona w chwili czynu nie miała ukończonych lat 15 " - czytamy w komunikacie.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego, mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prowadzone przez prokuraturę postępowanie pozostaje w toku i w sprawie wykonywane są dalsze czynności dowodowe.

Zarzucone mu przestępstwa zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na zagrożenie surową karą i możliwość utrudniania postępowania prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny środka w postaci tymczasowego aresztowania – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Sąd w pełni przychylił się do argumentacji zawartej we wniosku Prokuratura i zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

fot.policja.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick