Podejrzana o brutalne zabicie męża usłyszała zarzuty

0
46-letnia kobieta podejrzana o zabójstwo męża usłyszała zarzuty. Zdaniem prokuratury "działała z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia swojego męża". Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt.

46-letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego usłyszała zarzut zabójstwa zarzucił kobiecie, która – zdaniem prokuratury – „działając z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia swojego męża, w miejscu zamieszkania zadała mu co najmniej 21 uderzeń nożem”. Ciosy zostały oddane w okolice klatki piersiowej oraz brzucha. To miało skutkować spowodowaniem obrażeń prowadzących do śmierci mężczyzny.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Tragedia w Ostrowie. Nie żyje 46-latek. „22 ran kłutych okolic klatki piersiowej” [AKTUALIZACJA]

Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowy areszt wobec podejrzanej. Wniosek ma zostać rozpoznany jeszcze w środę. – W toku tego postępowania niewątpliwie zajdzie konieczność przeprowadzenia dowodu z opinii biegłych psychiatrów celem ustalenia świadomości podejrzanej w chwili popełnienia czynu – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

We wtorek w zakładzie medycyny sądowej we Wrocławiu przeprowadzono sekcję zwłok. – Zajdzie też konieczność ewentualnego uzupełnienia zarzutów co do już konkretnej liczby obrażeń, które były spowodowane uderzeniami w okolice klatki piersiowej – dodaje.

Niewykluczone zatem, że oddanych ciosów było więcej niż 21, którą to liczbę wstępnie podała prokuratura. Narzędziem zbrodni – jak ustaliła prokuratura – był nóż typu finka o długości ostrza 10 cm i szerokości ostrza ok. 2 cm. – Dopiero szczegółowa opinia biegłych zakładu medycyny sądowej pozwoli ustalić, która konkretnie rana byłą tą, która doprowadziła do zgonu – wyjaśnia Maciej Meler.

Kobiecie grozi nawet dożywotnie więzienie.

Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Napisz na fb.com/wlkp24 lub daj znać na numer 661 997 997. Jesteśmy też na Whatsappie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick