Podali się za pracowników wodociągów. Seniorka straciła pieniądze

0
Kolejny senior w regionie południowej Wielkopolski padł ofiarą oszustów. Tym razem 89-letnia mieszkanka Kępna straciła dużą sumę pieniędzy po tym, jak do mieszkania wpuściła mężczyznę i kobietę podających się za pracowników wodociągów.

O całym zdarzeniu policjanci zostali powiadomieni przez seniorkę, która padła ofiarą kradzieży. Z jej zeznań wynika, że mężczyzna oraz kobieta podali się za pracowników wodociągów i weszli do mieszkanka 89-latki. Wykorzystując jej nieuwagę ukradli znaczną sumę pieniędzy znajdującą się w środku. Okazało się, że starsza kobieta nie była jedyna. Para oszustów dzwoniła do jeszcze kilku mieszkańców terenu powiatu kępińskiego. Ponownie apelujemy o czujność i rozwagę! Jeśli ktoś próbuje nas oszukać, należy koniecznie przekazać taką informację do odpowiedniej instytucji. Sprawdzajmy, czy osoby podające się za pracowników różnych instytucji: wodociągów, spółdzielni itp. naprawdę nimi są – informuje st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

CZYTAJ TAKŻE: Fundacja z Warszawy zbiera używaną odzież w Ostrowie? Sprawdziliśmy – to oszustwo!

Policjanci nieprzerwanie apelują, by nie oddawać, ani nie przelewać obcym osobom żadnych pieniędzy. Nie należy także wpuszczać do mieszkania osób obcych i co do których mamy wątpliwości. O każdej takiej sytuacji należy natychmiast powiadomić lokalnych policjantów.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick