Pod ostrzałem, czyli ile bramek trzeba stracić, żeby przegrać

W III lidze najciekawiej zapowiadały się derby pomiędzy Nielbą Wągrowiec a Jarotą Jarocin. W ostatnim czasie kibice nie mogli oglądać starć obu drużyn w meczach o punkty, bo Nielba grała w IV lidze. Teraz jako beniaminek podjęła u siebie odwiecznego rywala i wygrała 2:1. Takim samym wynikiem zakończył się mecz KKS-u Kalisz, który wybrał się do Szczecina na spotkanie z rezerwami Pogoni.

W IV lidze sensacyjnym wynikiem zakończył się mecz Centry Ostrów Wielkopolski z KS-em Opatówek. Goście naciskali szczególnie w drugiej połowie, co przyniosło efekt w 84. minucie. Wtedy po kuriozalnym błędzie bramkarza do piłki doszedł zawodnik z Opatówka i zdobył jedyną bramkę w meczu.

Kolejną porażkę odnotowała Ostrovia 1909, która po istnym bombardowaniu przegrała z Unią Swarzędz aż 4:7. Victoria Ostrzeszów zremisowała bezbramkowo z Lubuszaninem Trzcianka, a LKS Gołuchów wrócił do wygrywania, pokonując groźną Polonię Leszno 2:1. Pogoń Nowe Skalmierzyce także nie zwalnia tempa. Tym razem ich moc w ofensywie odczuła Pogoń Lwówek, która uległa 1:4.

W V lidze Odolanovia Odolanów goni Wilki Wilczyn. Zwycięstwo 4:1 ze słabo spisującą się Zefką Kobyla Góra pozwoliło utrzymać kontakt z bezpośrednim rywalem w walce o awans. Kolejne trzy punkty trafiły na konto Raszkowianki Raszków, która pokonała Polonus Kazimierz Biskupi 1:0. Wygrał także Piast Kobylin, który mierzył się na wyjeździe z mocną Stalą Pleszew 1:0. Astra Krotoszyn także znalazła się w gronie drużyn, które zakończyły weekend z kompletem punktów, pokonując GKS Sompolno 4:1. Tym razem na tarczy wrócili do domu zawodnicy Piasta Czekanów. SKP Słupca okazała się lepsza, wygrywając 2:0.