Pobili kierowcę autobusu? Trzech mężczyzn z dozorem policji

0
zdjęcie poglądowe
Trzej mężczyźni w wieku 17, 21 i 29 lat zostali objęci dozorem policyjnym. To efekt postawienia im zarzutu w związku z pobiciem 30-letniego kierowcy autobusu. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Kaliszu. "Musieli ustalić dane wszystkich osób uczestniczących w zdarzeniu, aby szczegółowo wyjaśnić jego przebieg. 48 godzin intensywnej pracy policjantów przyczyniło się do wytypowania i zatrzymania osób podejrzewanych o pobicie 30-letniego kierowcy" - informują kaliscy funkcjonariusze.

Trzy lata więzienia grożą trzem mężczyznom w wieku 17, 21 i 29 lat. Kaliscy policjanci zatrzymali ich w związku z pobiciem 30-letniego kierowcy autobusu. – Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że wieczorem, już po zaparkowaniu autobusu, zauważył grupę trzech awanturujących się osób. Ponieważ jeden z mężczyzn wzywał pomocy, 30-latek postanowił zareagować i pomóc nieznajomemu. Zdecydowana postawa kierowcy spłoszyła napastników – informują funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Chwilę po udzieleniu pomocy poszkodowanemu mężczyźnie przez kierowcę autobusu – jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy – „podbiegły do kierowcy trzy osoby i przewróciły ją, a następnie pobiły i uciekły”. Kierowca udał się na Szpitalny Oddział Ratunkowy, aby uzyskać pomoc, a następnego dnia zgłosił sprawę funkcjonariuszom policji. – Policjanci pionu kryminalnego nie mieli łatwego zadania. Musieli ustalić dane wszystkich osób uczestniczących w zdarzeniu, aby szczegółowo wyjaśnić jego przebieg. 48 godzin intensywnej pracy policjantów przyczyniło się do wytypowania i zatrzymania osób podejrzewanych o pobicie 30-letniego kierowcy – dodają.

Mężczyznom za popełnione przestępstwo grozi do 3 lat więzienia. Wobec wszystkich zastosowano dozór policji. Osobnym postępowaniem będzie objęte zdarzenie z udziałem mężczyzny, któremu pomocy udzielił 30-latek. W tej sprawie policjanci już mają wstępne ustalenia – wyjaśniają funkcjonariusze. Na razie jednak nie zdradzają szczegółów.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick