Płyn do higieny intymnej – jaki będzie najlepszy?

1
Podrażnienie, świąd czy stan zapalny – to tylko kilka dolegliwości, które mogą być wynikiem nieprawidłowej pielęgnacji kobiecych miejsc intymnych. Aby zminimalizować ryzyko ich wystąpienia, warto wybrać płyn do higieny intymnej o dobrym składzie. Jakie substancje powinny znaleźć się w tym produkcie, a których lepiej unikać?

Jaki skład płynu do higieny intymnej można uznać za dobry?

Dobre preparaty stworzone z myślą o utrzymaniu higieny miejsc intymnych mają delikatny skład – najlepiej, aby był on naturalny. Jakie składniki można znaleźć w takim płynie? Oto przykłady:

  • pałeczki kwasu mlekowego (kwas mlekowy) – ich zadaniem jest utrzymanie optymalnego środowiska pochwy,
  • substancje łagodzące podrażnienia – przykładem może być pantenol,
  • substancje o działaniu nawilżającym – może to być choćby wyciąg z borówki, aloes czy betaina,
  • substancje mające działanie antyseptyczne – szałwia czy wyciąg z kory dębu,
  • wyciągi z ziół o działaniu przeciwbakteryjnym – przykładem może być wyciąg z rumianku.

Mimo że producenci coraz częściej odpowiadają na potrzeby konsumentów, zdarza się, że skład płynu do higieny intymnej odbiega od pożądanego – płyn może zawierać składniki mogące wywoływać podrażnienia. Właśnie dlatego przed zakupem tego preparatu należy dokładnie zapoznać się z etykietą.

Jakie substancje nie powinny znaleźć się w płynie do higieny intymnej?

Płyn do higieny intymnej ma odświeżać, nawilżać i chronić przed podrażnieniami. Aby preparat, który znajdzie się na półce w łazience, spełniał swoją rolę, nie może zawierać w składzie substancji drażniących. Jakich składników należy unikać w płynach do higieny intymnej? Na ich liście znajdują się:

  • SLS i SLES – to substancje pianotwórcze, które jednocześnie mają działanie drażniące,
  • parabeny – w kosmetykach są wykorzystywane jako konserwant, ale ich stosowanie może wywołać nadwrażliwość kontaktową,
  • substancje zapachowe – w płynach przeznaczonych do higieny intymnej są one zbędne.

Czy należy skreślić płyn do higieny intymnej, który w składzie zawiera choćby SLS czy SLES? Niekoniecznie. Substancje te są stosowane w kosmetykach od dawna. Rosnąca świadomość konsumentów sprawia jednak, że część producentów dodaje do produktów składniki neutralizujące ich działanie. Aby zatem stwierdzić, czy dany płyn do higieny intymnej ma dobry skład, za każdym razem konieczne jest jego dokładne przeanalizowanie.

Czy przy wyborze płynu do higieny intymnej warto kierować się rankingami?

Szeroki wybór preparatów służących do higieny intymnej nie ułatwia wyboru. Właśnie dlatego na wielu stronach internetowych można znaleźć rankingi tych produktów. Ich celem jest rozwianie wątpliwości konsumentów – przy każdym produkcie można znaleźć m.in. informację o składnikach oraz cenne wskazówki. Czy warto zatem kierować się rankingami, poszukując płynu do higieny intymnej o dobrym składzie?

Nie każdy ranking płynów do higieny intymnej przygotowuje specjalista – osoba z wykształceniem medycznym. Właśnie dlatego warto korzystać ze sprawdzonych stron, na których publikowane są wiarygodne informacje. Zestawienia preparatów przeznaczonych do higieny intymnej kobiet warto poszukać np. na stronie Dr.Max Drogeria.

Poświęcając chwilę na analizę składu płynu do higieny intymnej, można wybrać produkt, który oczyści miejsca intymne i jednocześnie pomoże zapobiec rozwojowi infekcji czy podrażnień.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

1 KOMENTARZ

  1. Najlepsze będzie codzienne mycie ćmoch zimną wodą… staną się jędrne i bardziej wrażliwe …a nie tam jakieś płyny do hifieny intymnej…wymysł by byle badziewie wciskać ludziom za grube pieniądze.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick