Płonie wysypisko śmieci w Ostrowie Wielkopolskim [AKTUALIZACJA] [ZDJĘCIA]

1
Znów pali się wysypisko śmieci - informuje nasza czytelniczka. Straż pożarna potwierdza, że walczą z ogniem na ulicy Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim.

Na miejscu pracują strażacy. – Na miejscu jest aż 11 zastępów, ale wszystko jest już po kontrolą, pożar został przez nas opanowany. Nie ma żadnych osób poszkodowanych – poinformował dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

AKTUALIZACJA

Sytuacja jest opanowana. W tej chwili trwa dogaszanie. Prawdopodobną przyczyną pożaru był samozapłon. O godzinie 19.00 więcej zdjęć z miejsca akcji.

AKTUALIZACJA – 19.26
– Ogień pojawił się na powierzchni składowiska balastu – mówi Rafał Pietrzykowski z Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami w Ostrowie Wielkopolskim. Śmieci, które płonęły, zostały przewiezione w inne miejsce i tam strażacy walczyli z ogniem. – Dodatkowo miejsce, w którym pojawiły się płomienie, strażacy zlali wodą, aby uchronić zgromadzone tam odpady przed rozprzestrzenieniem się ognia – dodaje.

Na miejscu pracowało 8 zastępów straży pożarnej. Nie trzeba było nikogo ewakuować, ponieważ biurowiec w niedzielę jest nieczynny. Żywioł udało się szybko opanować. Co pół godziny ochroniarz z kamerą termowizyjną monitoruje teren wysypiska, aby sprawdzić, czy nie występują zarzewia ognia. – Wprowadziliśmy tę procedurę już dawno i konsekwentnie przestrzegamy tych zasad, aby w porę zareagować w przypadku zagrożenia – wyjaśnia Rafał Pietrzykowski.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Samozapłon… Szkoda gadać. Do smrodu śmieci dojdzie odór spalenizny. A co na to niepowołany jeszcze pełnomocnik ds czystego powietrza? Trzeba go szybciej powołać to będzie czyste powietrze w naszej eko-gminie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick