Płonie wysypisko śmieci pod Pleszewem [AKTUALIZACJE, WIDEO]

11
Pali się wysypisko śmieci w Łaszewie pod Pleszewem. Na miejscu są już strażacy. Dym widać spod Raszkowa i powiatu jarocińskiego.

Dziesięć zastępów straży pożarnej gasi pożar komunalnego wysypiska śmieci w Łaszowie pod Pleszewem. Jak udało nam się dowiedzieć, ogniem jest objęty obszar o powierzchni ok. 100 na 100 metrów.

Nasi reporterzy jadą na miejsce.

AKTUALIZACJA – 13.15

– Dym widać w Sobótce – pisze do nas Czytelnik. Kłęby dymu są widoczne także w okolicach Jarocina oddalonego o ok. 20-30 km. Zdjęcie widoczne pod tytułem zostało zrobione w okolicach Raszkowa.

AKTUALIZACJA – 13.53

Pożar wybuchł w części, gdzie składowane są m.in. odpady wielkogabarytowe oraz opony. Jak udało nam się dowiedzieć, ogień został opanowany. Trwa dogaszanie, ale to nie oznacza, że akcja dobiega końca.

AKTUALIZACJA – 14.03

– Przetrzymujemy tu odpady wielkogabarytowe i opony. Być moze ktoś w odpadach zostawil jakieś substancje, które mogły się zapalić – powiedział Grzegorz Knappe, prezes Przedsiebiorstwa Komunalnego w Pleszewie.

Teren jest monitorowany i po zakończeniu akcji nagrranie zostanie przeanalizowane. Ma to potwierdzić, czy nikt nie podłożył ognia. Najbardziej  przypuszczalną wersją jest jednak samozapłon.

W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

Opublikowany przez Jacek Piotrowski 22 kwietnia 2018

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. Tak, z Ostrowa też było widać…kłęby dymu…
    Jeszcze jak sie mieszka na 4 piętrze nie trudno było dojrzeć. Myślałam że to bliżej coś sie pali.

  2. W biskupich transpiach Marcin B zwany ..HEBEL.. TO BY SIĘ CIESZYŁ JAK BY NA ZWIROWNI się zapalilo to by nie było problemu. Z tym balaganem śmieci co zrobił u siebie na kopalni .
    Nielegalne wysypisko a media prokuratura i miasto na czele zamiotlo temat pod dywan

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick