Płonie składowisko odpadów sztucznych pod Krotoszynem [ZDJĘCIA]

3
Fot. Łukasz Cichy
Dym widoczny z kilkudziesięciu kilometrów to efekt pożaru składowiska odpadów sztucznych w Lutogniewie w powiecie krotoszyńskim. Na miejscu są już strażacy, którzy walczą z pożarem. Ze wstępnych informacji wiemy, że nie ma osób poszkodowanych.

Na miejscu z ogniem walczy 11 zastępów straży pożarnej. W dalszym ciągu trwa akcja gaśnicza. Dostarczoną przez właściciela posesji koparką teleskopową jest ten materiał rozwożony i przelewany wodą. Pożar trwa na powierzchni ok. 500 metrów kwadratowych. Palą się plastikowe elementy, w większości są to elementy karoserii samochodowej. Brak osób poszkodowanych. Pożar nie rozprzestrzenia się, ale działania potrwają jeszcze kilka godzin, ze względu na dość duży obszar działania – powiedział kpt. Tomasz Patryas z PSP w Krotoszynie.

Na czas działań służb ratunkowych zablokowana jest droga krajowa nr 36. Policja wyznaczyła objazdy przez miejscowość Dzierżanów.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Trzeba jakoś to zrobić utylizacja to tak się nazywa po polskiemu to jest legalne a ty jak palisz węglem a jest dym to kara bo dymisz

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick