Pleszew: Woda zdatna do picia. Trwa chlorowanie wodociągu

0
Woda w Pleszewie zdatna do picia – poinformował właśnie pleszewski sanepid po konferencji zwołanej w Urzędzie Miasta i Gminy Pleszew. Woda płynąca w sieci kanalizacyjnej rzeczywiście jest lekko zanieczyszczona, ale nie ma w niej niebezpiecznych bakterii. Trwa czyszczenie rurociągu.

Komunikat, jaki wydał Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Pleszewie dn. 23 sierpnia brzmi:

„Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Pleszewie w związku z trwającymi pracami modernizacyjnymi i naprawczymi w obiektach wodnych oraz na podstawie kontrolnie pobranych próbek informuje, że jakość wody odbiega od obowiązujących wymagań bakteriologicznych. W związku z prowadzonymi działaniami (chlorowanie i płukanie sieci wodociągowej) woda może posiadać zwiększone ilości chloru. Woda nadaje się do picia i na potrzeby gospodarcze.”

Pleszewianie mogą więc korzystać z wody płynącej z kranów. Profilaktycznie, dla tzw. „pewności” można używać wody przegotowanej, choć – według zapewnień sanepidu – spożycie jej w formie surowej nie zagraża zdrowiu człowieka. – Czyszczenie wodociągu powinno potrwać do soboty. Z tego tytułu nie przewidujemy przerwy w dostawie wody – informuje Grzegorz Knappe, prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Pleszewie.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick