Pleszew. Umowa na Dom Kultury podpisana

0
Marian Adamek, burmistrz Pleszewa podpisał z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego umowę na dofinansowanie budowy nowej siedziby Domu Kultury. Miasto i Gmina Pleszew otrzyma 4, 3 mln zł ze środków unijnych na realizację inwestycji.

Oficjalne podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji z zakresu dziedzictwa kulturowego regionu odbyło się 11 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Miasto i Gmina Pleszew jest jednym z czterech beneficjentów, którzy otrzymali środki w ramach WRPO na realizację czterech projektów o łącznej wartości ponad 22 mln zł. Na mocy umowy Pleszew otrzymał 4,3 mln zł na budowę nowej siedziby Domu Kultury w Pleszewie po małej parowozowni na terenie PKP.

 – Na potrzeby kultury zagospodarujemy teren o powierzchni ponad 9 ha, na których powstanie biblioteka i dom kultury. Realizacja projektu umożliwi większej liczbie mieszkańców korzystanie z oferty zajęć i wydarzeń kulturalnych oraz podniesie atrakcyjność turystyczną Pleszewa i regionu  powiedział podczas prezentacji projektu Burmistrz Marian Adamek.

Marszałek Woźniak podkreślił, że podpisywane dziś umowy są bardzo ekskluzywne.

– Konkurs, który ogłosiliśmy był wyrafinowany w kwestii kryteriów. Finalnie wybraliśmy 12 beneficjentów, których projekty otrzymały pozytywną decyzję o dofinansowanie. Są to znaczące realizacje w Wielkopolsce w obszarze działalności kulturalnej i zachowania dziedzictwa kulturowego. Jestem przekonany, że obiekty, których dotyczą, będą w lepszej kondycji i poszerzą ofertę kulturalną w miejscach, w których funkcjonują – powiedział.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick