Pleszew: Skażenie w wodociągach?

0
W pleszewskich wodociągach płynie skażona woda? Takie nieoficjalne informacje dotarły do redakcji portalu wlkp24.info. Jak się okazuje, rzeczywiście próbki wody z sieci kanalizacyjnej na terenie miasta i gminy Pleszew są w laboratorium. Wyniki badania będą znane dziś około południa.

Próbki wody płynącej w wodociągach w Pleszewie zostały pobrane przy okazji szeroko zakrojonych prac związanych z modernizacją sieci kanalizacyjnej trwających w mieście. Jak dowiedział się portal wlkp24.info, dziś zostaną podane wyniki badań. – Mamy informację, że od poniedziałku „coś” kwitnie w tej wodzie. Ale pewne jest już teraz, że to nie są bakterie z grupy kałowatych, a to właśnie te są najgroźniejsze dla człowieka – mówi Grzegorz Knappe, prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Pleszewie.

Na razie PUK ani samorząd nie wydali żadnych ostrzeżeń ani oficjalnych komunikatów. Ze względów profilaktycznych zaleca się jednak nie spożywać wody z pleszewskich wodociągów w stanie tzw. surowym. Wodę zaleca się przegotować. Po otrzymaniu informacji o wynikach opublikujemy ją na naszym portalu.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick