Sala CKiW w Pleszewie na ukończeniu

0
Sala sportowa na terenie kampusu pleszewskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP istnieje od dawna. Pamięta jeszcze czasy jednostki wojskowej, która została zlikwidowana w 1993 roku.

Do tego czasu służyła stacjonującym tam żołnierzom. Potem porzucona, nieremontowana stała bezużyteczna. Ale komenda główna OHP w końcu podjęła decyzje o jej modernizacji.

A było co remontować. Sala przez lata niszczała, pojawiła się też wilgoć. Dlatego konieczne było przeprowadzenie gruntownych napraw. Sala będzie służyła przede wszystkim podopiecznych pleszewskiego CKiW. To jedna z 6 jednostek tego typu w kraju, do której chodzi młodzież mająca problemy z nauką. Uczniowie oprócz normalnych zajęć szkolnych maja też oczywiście lekcje wychowania fizycznego i skoro do tej pory nie mieli odpowiednich warunków- musieli sobie radzić inaczej.

Sami uczniowie nie ukrywają też, że nie mogą się doczekać, kiedy wreszcie będą mogli skorzystać z sali. Obiekt będzie jednak służył nie tylko podopiecznym OHP. Będą mogli z niego korzystać też inni.

Sala ma być oddana oficjalnie do użytku pod koniec maja tego roku. Wtedy też w CWiK odbędą się uroczystości dotyczące nadania nazwie skweru imienia pułkownika Mieczysława Mozdyniewicza – dowódcy 70 pułku piechoty w latach 1928 – 1935.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick