Pleszew. Rusza modernizacja sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na rynku

0
Fot. pleszew.pl
Modernizacja pleszewskiej sieci wodociagowo-kanalizacyjnej trwa już od połowy marca. Udało się już wykonać prace na ulicach: Wąskiej, Bramkowej, Tyniec, Kraszewskiego, Panieńskiej, Krzyżowej, Krzywej na odcinku Garncarska – Stolarska i Garncarskiej na odcinku Sienkiewicza – Krzywa. Kolejny etap to modernizacja sieci między innymi na pleszewskim rynku. Kierowców i pieszych mogą czekać w związku z tym utrudnienia w ruchu.

Na każdym z wykonanych już odcinków odtwarzana jest nawierzchnia. W poniedziałek (15.07) rozpocznie się kolejny etap prac czyli modernizacja sieci w ul. Rynek (pierzeja zachodnia) oraz Zamkowej. Kierowców i pieszych czekają utrudnienia. – Ruch kołowy i pieszy będzie się w Rynku odbywał, ale z przewężeniami dla kierowców i pieszych. Parking po stronie zachodniej Rynku będzie wyłączony, ponieważ właśnie tam będzie zlokalizowany pas robót – tłumaczy Anna Bogacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie.

Z ulicy Sienkiewicza nie będzie można natomiast skręcić w ul. Zamkową, a jedynie w ul. Rynek i dalej w ul. Kaliską. – Mogą się zdarzyć czasowe zamknięcia skrzyżowania ul. Sienkiewicza, Zamkowej i Rynku, ale będziemy o sytuacji na bieżąco informować mieszkańców – dodaje rzeczniczka. Wówczas ruch odbywać się będzie z Sienkiewicza w ul. Wąską i Krzyżową do ul. Kaliskiej.

Fot. pleszew.pl

Całe zadanie ma zakończyć się w połowie października tego roku, a jego kosz to osiem milionów złotych. Połowa kwoty to dofinansowanie zewnętrzne. – Termin ten nie jest póki co  zagrożony, ponieważ wyprzedzamy pierwotny harmonogram o cały tydzień – mówi Grzegorz Knappe, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie.

Dopełnieniem inwestycji będzie posadzenie 30 drzew w ciągu ulic Bojanowskiego, Tyniec, Kraszewskiego, Panieńskiej oraz w Rynku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick