Pleszew. Remont Starego Targowiska na ostatniej prostej

0
Choć modernizacja starego targowiska w Pleszewie jeszcze się nie zakończyła, już można na nim parkować. Z dnia na dzień przybywa coraz więcej miejsc dla aut. Parking na ok. 70 miejsc będzie bezpłatny.

Pierwsze prace na targowisku rozpoczęły się już w końcu roku ubiegłego i związane były z budową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Wiosną tego roku natomiast rozpoczęła się budowa nowej nawierzchni. Połowa parkingu już powstała i mieszkańcy mogą z niego korzystać. Łącznie zaplanowanych jest ok. 70 miejsc parkingowych, które będą bezpłatne.

Inwestycję w kwocie 762 tys. zł finansują wspólnie Przedsiębiorstwo Komunalne w Pleszewie oraz Miasto i Gmina Pleszew. Koszty szczegółowe to: 45 tys. zł – przebudowa sieci wodociągowej, 140 tys. zł – budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej , 480 tys. zł – nawierzchnia, 97 tys. zł – oświetlenie. Kwotę 70 tys. zł stanowi dofinansowanie w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki ściekowej w Aglomeracji Pleszew”. W ramach modernizacji na Starym Targowisku pojawi się także tzw. mała architektura czyli ławeczki, kosze na śmieci, stojaki na rowery itp.  

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick