Groźny wypadek w Starej Kaźmierce, pożar sklepu w Pleszewie

1
Ponad godzinę trwała akcja gaszenia i usuwania skutków pożaru sklepu spożywczo – przemysłowego do którego doszło dzisiaj kilkanaście minut po godzinie piątej w Pleszewie na ulicy Poznańskiej. Mercedes Klasy E i Audi A4 zderzyły się z kolei wczoraj w miejscowości Stara Kaźmierka na drodze wojewódzkiej nr 442.

Po otrzymaniu informacji o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie zadysponował do zdarzenia dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie oraz zastęp  Ochotniczej Straży Pożarnej z Pleszewa.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że pożarem objęte jest pomieszczenie sklepu a płomienie zaczynają wydobywać się na zewnątrz budynku. Ratownicy zabezpieczeni sprzętem ochrony dróg oddechowych weszli do objętego pożarem pomieszczenia podając jeden prąd piany gaśniczej oraz drugi prąd na dach budynku co pozwoliło na skutecznie i bardzo szybkie opanowanie pożaru – mówi st. asp. Bernard Król.

Dalsze działania straży pożarnej polegały na oddymieniu i wyniesieniu nadpalonych elementów na zewnątrz oraz dokładnym sprawdzeniu kamerą termowizyjną całego budynku.

Wczoraj w miejscowości Stara Kaźmierka na drodze wojewódzkiej nr 442 doszło z kolei do zderzenia dwóch pojazdów.

Gdy strażacy dotarli na miejsce okazało się, że osoby biorące udział w zdarzeniu zdołały opuścić pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu wypadku oraz udzieleniu pierwszej pomocy osobom biorącym udział w zdarzeniu – mówi st. asp. Bernard Król.

W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały przetransportowane do pleszewskiego szpitala. Dalsze działania straży pożarnej polegały na zneutralizowaniu i usunięciu wycieku płynów eksploatacyjnych z jezdni przy użyciu sorbentu. Utrudnienia w ruchu oraz usuwanie skutków wypadku trwały blisko cztery godziny, natomiast dokładne okoliczności tego zdarzenia ustala pleszewska policja.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick