Pleszew otwarty po szkole

0
Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie przy współpracy z organizacjami i firmami prywatnymi wydał drugą edycję folderu z ofertami zajęć pozalekcyjnych. Wydawnictwo trafi do każdego ucznia z terenu Miasta i Gminy Pleszew.

To już druga edycja folderu oferującego zajęcia pozalekcyjne odbywające się na terenie Miasta i Gminy Pleszew. Wydawnictwo jest skierowane zarówno do uczniów jak i rodziców. To narzędzie, które ma pomóc w wyborze odpowiedniej formy zajęć pozalekcyjnych. Wiemy, jak ważne jest rozwijanie pasji i zainteresowań. Zajęcia pozalekcyjne rozbudzają w najmłodszych ciekawość, chęć kształcenia się w danym temacie, wspomagają rozwój fizyczny, a przede wszystkim stanowią wartościowe zajęcie czasu wolnego – mówi Arkadiusz Ptak, zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew.

– Folder powstał przy współpracy z organizacjami pozarządowymi, instytucjami i firmami prywatnymi. To oni sami redagowali swoją ofertę i zgłaszali się do nas – tłumaczy Anna Bogacz, rzecznik pleszewskiego urzędu.  W efekcie w folderze prezentuje się 35 ofert z zajęciami pozalekcyjnymi. Książeczka trafi do każdego ucznia szkół podstawowych i gimnazjów oraz przedszkoli na terenie Miasta i Gminy Pleszew. Łączny nakład to 4 tys. sztuk.

Nowością jest Miejski Pakiet Lojalnościowy, który został zawarty w książeczce pod nazwą „SuperBohater Pleszewa”. Jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Miasta i Gminy Pleszew. Ma na celu aktywizację młodych ludzi do udziału w przedsięwzięciach i imprezach organizowanych na terenie gminy. Zadaniem uczniów jest zdobycie 4 sprawności, by zostać „SuperBoharterem Pleszewa”: Sportowca, Artysty, Mądrej Głowy i Społecznika. By zaliczyć sprawność, trzeba wziąć udział w przynajmniej jednym wydarzeniu. Za udział uczestnik otrzymuje naklejkę, którą umieszcza na karcie udziału. Ta z kolei jest ostatnią stroną folderu „Pleszew otwarty po szkole”.

Po zaliczeniu wszystkich sprawności, kartę należy złożyć w Urzędzie Miasta i Gminy w Pleszewie. To gwarantuje wzięcie udziału w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród podczas Dni Pleszewa 2018.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick