Pleszew. Mimo kwarantanny poszła na zakupy. Zapłaci grzywnę, a sprawą może zająć się prokurator

11
Nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazała się 59-letnia mieszkanka Pleszewa, która po powrocie z zagranicy, zamiast odbywać obowiązkową dwutygodniową kwarantannę, wybrała się na zakupy. Teraz grozi jej grzywna w wysokości do 5000 zł. O sprawie może zostać powiadomiony także prokurator.

Mimo apeli służb sanitarnych, policji, lekarzy, członków rządu i samorządowców, a także komunikatów w mediach o bezwzględnym przestrzeganiu zasad kwarantanny, 59-letnia mieszkanka Pleszewa nie zastosowała się do zaleceń i poszła zrobić zakupy. – Wczoraj, 18 marca br. mundurowi zadzwonili do 59-letniej mieszkanki Pleszewa, aby potwierdzić jej obecność w mieszkaniu. Kobieta dwa dni wcześniej powróciła z zagranicy, z tego też powodu został nałożony na nią obowiązek odbycia kwarantanny. Policjanci nie zastali 59-latki w domu, gdyż wybrała się ona do sklepu na zakupy. Teraz odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. W tej sprawie policjanci przeprowadzą postępowanie w sprawie o wykroczenie z art. 116 KW, dotyczące nieprzestrzegania przez osoby podejrzane o chorobę, odpowiednich nakazów i zakazów związanych z izolacją – poinformował asp. Monika Kołaska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

CZYTAJ TEŻ: W poznańskim laboratorium skończyły się testy? WUW odpowiada

Na 59-latkę zostanie nałożona grzywna wysokości 5000 złotych. Ponadto, sprawa może trafić do prokuratury, aby oceniła, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa. Wtedy kobieta odpowiedziałaby za narażenie innej osoby na zarażenie. Za ten czyn grozi kara nawet do roku więzienia.

Przypominamy, że osoba objęta kwarantanną powinna zostać w domu, nie wychodzić nawet do pobliskiego sklepu. Gdy potrzebujemy czegoś, należy o tym powiadomić policjanta, który nas odwiedza. – Nie należy nikogo wpuszczać do mieszkania i nie odwiedzać innych osób. W przypadku, gdy mieszkamy wspólnie z innymi osobami należy ograniczyć kontakt i zachować bezpieczny odstęp, wynoszący minimum 2 metry. Oczywiście, nie zapominajmy o zachowaniu higieny – dodaje asp. Kołaska.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. Ludzie nie traktują sprawy poważnie. Nawet podczas panującej epidemii ważny dla nich jest wywóz odpadow do pobliskiego PSZOK-a , no bo przecież czas na porządki w ogródku! Rozumiem….jednak w tej sytuacji powinna zostać zachowana ostrożność i odpady można przechować przez najbliższy czas prawda??!nikt nie zważa na to, że tam również pracują ludzie!!! Mimo upomnień nie stosują się do zasad ( czyt. ” Przecież ja jestem zdrowy”) :/ . To samo dotyczy się sklepów. W jednym z Ostrowskich marketów Pan „wymacał” gołą ręką bułki , a po upomnieniu ekspedientki o założeniu rękawiczek wyśmiał ją w twarz.

  2. Manna z nieba miala leciec zeby miec co jesc zeby dupe zawracac to was pelno ale zeby zakupy zrobic takim osobom to was nie ma debile

    • Wystarczyło poinformować policjantów że brakuje jej żywności, wtedy odpowiednie służby by jej dostarczyły i byłoby po sprawie A tak pół Pleszewa magla zarazic

  3. Jak nie potrafią siedzieć w domu 2 tygodni to przebadać na obecność wirusa 2 razy i w przypadku negatywnego wyniku automatycznie do więzienia na 2 miesiące za narażanie innych osób na utratę zdrowia lub życia i skończyły by się wycieczki na kwarantannie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick