Pleszew. Miesiąc Balickiej w starostwie

0
Urszula Balicka od miesiąca jest nowym wicestarostą powiatu pleszewskiego. Zastąpiła na tym stanowisku Eugeniusza Małeckiego, który wrócił do spółki Sport Pleszew jako prezes zarządu.  Nowa wicestarosta przejęła po nim wszystkie obowiązki.

Po rezygnacji Małeckiego ze stanowiska w starostwie nastąpiła konsternacja. Nie było chętnych do tego, aby przejąc po nim obowiązki. Do wyborów samorządowych został niespełna rok, więc nikt specjalnie się nie garnął do tego, aby na kilka miesięcy rzucić swoją dotychczasową pracę.

Jedyną kandydatka, która pojawiła się na horyzoncie okazała się Urszula Balicka. W samorządzie pracuje od 18 lat, zna doskonale realia urzędu i pracy w starostwie. Jednak jak przyznaje- dla niej tez nie była to łatwa decyzja.

W starostwie sytuacja wciąż jest trudna a to ze względu na gigantyczny dług, który powiat ma do spłacenia. Konieczne jest więc wciąż zaciskanie pasa i umiejętne zarządzanie. 

Urszula Balicka od 2015 roku była z-cą naczelnika Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego.To miejsce wciąż na nią czeka, bo została oddelegowana na funkcję pełnienia stanowiska wicestarosty.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick