Pleszew. Kanalizują miasto, będą utrudnienia w ruchu

0
Ulice Krzyżowa, Krzywa, Wąska, Garncarska, Bramkowa, Kraszewskiego, Tyniec, Bojanowskiego, Panieńska oraz Rynek i ulica Zamkowa w Pleszewie przez najbliższe tygodnie będą całkowicie lub częściowo nieprzejezdne. Trwa kolejny, trzeci już etap kanalizowania miasta.

Prace ruszyły już w marcu, ale właśnie wkraczają w bardzo „problematyczną” fazę. Ulica Bojanowskiego oraz małe odcinki ulic Krzywej  i Garncarskiej są częściowo nieprzejezdne. Na wielu pleszewskich ulicach odtwarzane są nawierzchnie po pracach podpowierzchniowych. Już wykonano podbudowy dróg na ulicach Wąskiej i Bramkowej, prace trwają także na Tyńcu. Przygotowania do wykonania nowych nawierzchni trwają na ulicach Kraszewskiego i Panieńskiej. Wymienione ulice będą przejezdne, ale asfalt pojawi się na nich na przełomie września i października.

Za kilka dni ruszają prace na Rynku i ulicy Zamkowej. Od 15 lipca kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami. Dla pieszych zostaną wyznaczone zwężone przejścia, po stronie zachodniej Rynku wyłączony z użytku będzie parking. W ulice Zamkową nie będą mogli skręcić kierowcy jadący z ulicy Sienkiewicza, skręcą natomiast w Rynek i w ulicę Kaliską.  – Mogą się zdarzyć czasowe zamknięcia skrzyżowania ul. Sienkiewicza, Zamkowej i Rynku  – mówi rzecznik Urzędu Miasta i Gminy Anna Bogacz. Po zakończeniu prac budowlanych w kilku miejscach mają pojawić się nowe nasadzenia drzew. Między innymi w ciągu ulic Kraszewskiego, Panieńskiej czy Bojanowskiego ma pojawić się około 30 sadzonek.

Projekt gruntownej przebudowy sieci kanalizacyjnej w Pleszewie ma zakończyć się w październiku i jak na razie wszystko wskazuje na to, że nie będzie opóźnień. Samorząd na prace wydaje około 8 milionów złotych, z czego połowa to dofinansowanie ze środków unijnych.

źródło: UMiG Pleszew

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick