Pleszew: 14 mln na drogi powiatowe

0
Ponad 14 milinów złotych powiat pleszewski przeznaczy w roku 2017 na budowę, remonty i utrzymanie dróg. Na same drogi powiatowe przeznaczone będzie 9,5 miliona, pozostała pula zainwestowana zostanie w drogi gminne. Dwa największe zadania to droga Krzywosądów - Kuchary i przebudowa drogi na trasie Dobrzyca - Koryta w miejscowości Koźminiec.

Większość przetargów na realizację zaplanowanych inwestycji zostało już rozstrzygniętych. Przekazanie placów budowy nastąpi do końca kwietnia. Inwestycje w drogi są konieczne szczególnie po zimie. Warunki atmosferyczne powodują, że ich stan znacznie się pogarsza.

Kilka dróg powiatowych znajdujących się w granicach miasta Pleszewa doczeka podreperowania. Mowa między innymi o ulicach: Lipowej, Malińskie, Armii Poznań, 70. Pułku Piechoty. Ulice tworzące dziś skrzyżowania.  – Mamy juz przygotowany plan na przebudowanie tego skrzyżowania na skrzyżowanie typu „rondo”. Będzie ono realizowane w ramach specustawy, trwają rozmowy z właścicielami jednej z nieruchomości, którzy odwołali się do wojewody. Czekamy więc na pozwolenie – mówi Halina Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pleszewie.

Część zadań powiat pleszewski realizuje wspólnie z samorządem gminy i miasta Pleszew.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick