Plecak dla niewidomych i elektroniczna deska ratunkowa. Elektronik 2017

0
W Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie odbył się finał konkursu Elektronik. Wśród nagrodzonych prac znalazł się m.in. plecak dla niewidomych elektroniczna zdalnie sterowana deska ratunkowa czy autonomiczny linowy wózek kamerowy.

Nagrodę główną ufundowaną przez starostę ostrowskiego tegorocznego konkursu elektronik otrzymał Przemysław Owczarek.

Uczeń klasy III Zespołu Szkół Technicznych sam zaprojektował i zbudował frezarkę CNC. Koszt powstania maszyny pochłonął 10 tysięcy złotych, a pieniądze wyłożył prywatny sponsor.

Pierwsze miejsce i tytuł elektronika 2017 wywalczył z Aleksander Lisiecki, który zbudował robota i opracował program, który pozwala na ułożenie dowolnie pomieszanej kostki Rubika.

Wśród nagrodzonych prac znalazła się ta elektroniczna, starowana zdalnie deska ratunkowa. W tym roku o miano najlepszego rywalizowały 42 pomysły. Prace nad nimi rozpoczęły się już we wrześniu, całość krok po kroku konsultowana jest z nauczycielami podczas specjalnych warsztatów.

Była to już 18 edycja Elektronika. Od samego początku konkurs odbywa się w Zespole Szkół Technicznych. Konkurs mocno wpiera nie tylko samorząd powiatowy, ale i prywatne firmy fundujące nagrody.  Konkurs odbywa się pod patronatem starosty ostrowskiego.

Mówi Eugeniusz Namysł, dyrektor ZST w Ostrowie Wlkp.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick