Plantacja konopi pod Krotoszynem

0
Namioty termoizolacyjne, lampy grzewcze, oświetlenie. W powiecie krotoszyńskim funkcjonowała profesjonalna plantacja konopi indyjskich. Plantator został zatrzymany przez policję.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w Krotoszynie weszli na posesję w jednej z miejscowości w pow. krotoszyńskim. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że w tym miejscu może znajdować się nielegalna uprawa konopi.

– W trakcie przeszukania ujawnili profesjonalną plantację konopi. Nielegalna uprawa prowadzona była w adaptowanych do tego pomieszczeniach i przy użyciu specjalnych przyrządów. Pomieszczenie wyposażone było w lampy grzewcze, oświetleniowe, namioty termoizolacyjne i baniaki z cieczą. W przystosowanych do tego pojemnikach rosło kilkadziesiąt roślin. Ponadto w trakcie przeszukania policjanci znaleźli ponad 185 gramów suszu marihuany – informuje mł. asp. Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

W chwili przeszukania na posesji znajdował się 33-letni mężczyzna. Z relacji mundurowych wynika, że był zaskoczony ich obecnością, z pewnością nie spodziewał się nalotu.

– Funkcjonariusze znaleźli kolejne wskazówki dzięki, którym ujawnili kolejną uprawę. Znaleziono tam również przyrządy do nielegalnej produkcji marihuany. W sumie policjanci zabezpieczyli prawie 3 kg konopi – dodaje mł. asp. Szczepaniak.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za uprawę i posiadanie środków odurzających w znacznej ilości grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick