Plakaty Guntera Rambow. Ideologia i sztuka na afiszach

0
Gunter Rambow to jeden z najbardziej cenionych plakacistów w Europie i na świecie. Uczył się od mistrzów, teraz sam jest inspiracją dla wszystkich, którzy chcą osiągać perfekcję. Część jego prac można teraz oglądać w Ostrowskim Centrum Kultury, w Forum Synagoga oraz w Galerii Sztuki Współczesnej.

Gunter Rambow to jeden z najwybitniejszych światowych plakacistów, jest w ścisłej czołówce mistrzów w tym fachu. Już jego pierwszy plakat popełniony w karierze z motywem kartofla zyskał trzecia nagrodę w prestiżowym konkursie europejskim. Potem były już kolejne plakaty, których łącznie stworzył kilkaset.

Rambow od 2003 roku jest na zasłużonej emeryturze, ale nadal jest na niemalże każdym wernisażu swoich wystaw. Jego prace to głównie plakaty teatralne takie jak do słynnego spektaklu „Othello”, wielokrotnie nagradzany. To też wizytówki instytucji takich jak Amnesty International czy doceniony w świecie cykl plakatów dla wydawnictwa Fischer.

Po raz pierwszy wystawa danego artysty podzielona jest na trzy części między różne placówki kulturalne. Część prac znajduje się w Ostrowskim Centrum Kultury – szczególnie dotyczące wydawnictwa Fischera, pierwsze prace w dorobku plakacisty i te ze znanym motywem kartofla. W Forum Synagoga znajdziemy plakaty spektakli operowych, a w Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Królowej Jadwigi oglądać można największą ekspozycję kilkudziesięciu plakatów o różnym przekroju tematycznym.

Plakaty zostaną w Ostrowie Wielkopolskim do końca sierpnia.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick