Plaga piratów drogowych. Rekordzista „z sąsiedztwa” przekroczył prędkość prawie… trzykrotnie

4
Fot. Pixabay
Niemal trzykrotnie przekroczył prędkość rekordzista, który wpadł w ręce policji. Funkcjonariusze w ostatnim czasie kontrolowali prędkość w terenie zabudowanym w powiecie ostrowskim. Dziesięciu kierowcom zatrzymano prawa jazdy.

Prawdziwe żniwo mieli w ostatnich dniach policjanci z ostrowskiej drogówki. Dziesięciu kierowców „wpadło” za jazdę z nadmierną prędkością. Najbardziej rażące przekroczenia są odnotowywane zazwyczaj w terenie zabudowanym. Tam auta rozpędzonych kierowców często nie zwalniają albo robią to nieznacznie. – Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości – mówi mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TEŻ: Oficer dyżurny uratował człowieka leżącego przy przejeździe kolejowym

Ostatnie dni były dowodem na to, że część kierowców nadal niewiele robi sobie z ograniczeń prędkości. Nawet pod groźbą czasowej utraty uprawnień do kierowania pojazdami. W ostatnim czasie, funkcjonariusze zatrzymali dziesięciu kierujących, którzy w terenie zabudowanym jechali ponad 100 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, który pędził samochodem 137 km/h – wylicza.

Policjanci zaznaczają, że jazda z nadmierną prędkością zawsze stanowi zagrożenie nie tylko dla osób podróżujących pędzącym autem, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to kluczowy czynnik zwiększający ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, ma ona także decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych – podkreśla mł. asp. Michaś.

Piraci drogowi stracili prawa jazdy na trzy miesiące, a dodatkowo zostali ukarani mandatami. Kierowcy przekraczający prędkość to nie jedyne zagrożenie na drogach. Dwa dni temu pisaliśmy o pijanych uczestnikach ruchu, którzy także mogą być śmiertelnym zagrożeniem dla innych. Na początku czerwca informowaliśmy także o kompletnie pijanym kierowcy, którego zatrzymano na terenie powiatu pleszewskiego. Miał 3,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

CZYTAJ TEŻ: Utrudnienia w ruchu pociągów. Komisja wyjaśnia sprawę

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

    • Tam gdzie są chodniki i ścieżki rowerowe są tez przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów

    • Dla takich jak Ty wszędzie w mieście znak D40 i max 30 km/h. I oczywiście ponowne badania + psychotesty.

  1. Oddaj prawko i na psychotesty. Ludzie o takim rozumowaniu byli wysyłani w czasie 2 wojny światowej na pierwszą linię frontu. Tylko że teraz mamy pokój i mamy 21 wiek.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick