Plaga piratów drogowych i pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 4 promile

0
Sporo pracy w ostatnich dniach mieli policjanci z naszego regionu. Do niechlubnych annałów przejdzie Jarocin, gdzie w miniony weekend zatrzymano trzech pijanych kierowców i trzy osoby, którym zatrzymano prawa jazdy. Podobnych wykroczeń nie brakował także w innych powiatach.

Na terenie powiatu jarocińskiego pierwszym zatrzymanym był mieszkaniec Rumunii, który wszczął awanturę na stacji benzynowej w Kotlinie. – W jego organizmie był blisko promil alkoholu. Kierowca został zatrzymany, a dwa dni później usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał karze. Ma on zakaz kierowania pojazdami na terenie Polski przez 3 lata. Mężczyzna musi także zapłacić grzywnę, a także wpłacić świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – mówi asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Kolejnym zatrzymanym był mężczyzna, który usiłował kierować samochodem mając w organizmie… 4,4 promila alkoholu. Jak wyjaśniają funkcjonariusze, po kilku nieudanych manewrach 31-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego zasnął za kierownicą, a o sprawie funkcjonariuszy poinformował przypadkowy przechodzień. Mężczyzna może otrzymać trzyletni zakaz kierowania pojazdami. Grozi mu też kara dwóch lat pozbawienia wolności.

35-letni mieszkaniec gminy Żerków wydmuchał natomiast ponad 2 promile alkoholu. Został zatrzymany w Żółkowie.

Oprócz tego na terenie powiatu jarocińskiego trzem osobom zatrzymano prawa jazdy. Kolejne dwa tego typu zdarzenia miały miejsce w powiecie pleszewskim. W Giżycach 42-letni kierowca peugeota 307 z powiatu kaliskiego pędził w obszarze zabudowanym 121 km/h. Kolejnym zatrzymanym, tym razem w Kobylej Górze, był 58-latek z gminy Ostrzeszów, który jechał skodą octavią. On także nie dostosował się do ograniczenia prędkości, jadąc 109 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało 50 km/h.

W miniony weekend w powiecie pleszewskim doszło do pięciu kolizji oraz innych zdarzeń drogowych z udziałem samochodów i rowerzystów. Kilka osób doznało obrażeń. W niedzielę w Broniszewicach policjanci zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę. W jego ujęciu pomogli świadkowie zdarzenia. – 52-letni mieszkaniec gminy Czermin, kierując volkswagenem golfem miał w wydychanym powietrzu 2,1 promila alkoholu – informują funkcjonariusze. Teraz odpowie przed sądem. Grożą mu dwa lata więzienia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick