Plaga piratów drogowych. 26-latek pędził w terenie zabudowanym

0
26-latek pędził w terenie zabudowanym 105 km/h. Jego rajd przerwali policjanci, którzy zatrzymali kierowcę do kontroli na terenie gminy Sośnie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a do tego otrzymał mandat i punkty karne.

To prawdziwa plaga. Policja zatrzymała kolejne prawo jazdy za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Jak mówią mundurowi, doszło do „rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości”. Dokument stracił 26-latek, który pędził w terenie zabudowanym 105 km/h. Funkcjonariusze musieli interweniować. Zatrzymali spieszącego się kierowcę na terenie gminy Sośnie (powiat ostrowski).

CZYTAJ: Prawo jazdy kupiła w internecie. Spowodowała kolizję

Mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem i punktami karnymi. – Apelujemy do wszystkich kierujących o jazdę zgodną z przepisami i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze – mówi sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Tylko w lutym ostrowscy policjanci pięciokrotnie zatrzymali kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu bądź przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym. Podobne interwencje odnotowali funkcjonariusze z sąsiednich powiatów. Kilka dni temu pisaliśmy o kompletnie pijanym Ukraińcu, który wydmuchał 3,8 promila alkoholu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick