Płaciłem 300 zł za OC teraz płacę 500 zł

0

Ciągły wzrost składek na ubezpieczenie OC staje się solą w oku wszystkich właścicieli pojazdów w Polsce. Tym bardziej, że jeśli składka wynosząca wcześniej 300 złotych wzrasta do 500, można zacząć poważnie niepokoić się o przyszłość. Czy można jeszcze znaleźć atrakcyjną polisę? [artykuł sponsorowany].

Właściciele pojazdów nie zawsze rozumieją, że nawet najdrobniejsze zmiany na rynku ubezpieczeń mogą zaowocować błyskawicznym i poważnym wzrostem składek ubezpieczeniowych. Wynika to głownie z tego, że rzadko śledzimy zmiany w prawie ubezpieczeniowym i bankowym. Nie bez znaczenia jest także działalność organów sądowniczych, które w ciągu ostatnich dwóch lat znacznie zmieniły swój stosunek do przyznawania odszkodowań z tytułu szkód komunikacyjnych.

Czemu płacę wyższą składkę i czy ma to wpływ na jakość ubezpieczenia?

Towarzystwa ubezpieczeniowe w poprzednich latach straciły ogromne kwoty na skutek wypłaty większej liczby odszkodowań. Ponadto w listopadzie 2015 roku Komisja Nadzoru Finansowego wezwała wszystkich ubezpieczycieli do natychmiastowego zaprzestania zaniżania kosztów ubezpieczeń komunikacyjnych i dostosowania składek ubezpieczeniowych do ponoszonego ryzyka. To także skutek przyznawania przez polskie sądy większej liczby wyższych odszkodowań. Ubezpieczyciele stanęli przed groźbą kolejnych strat i aby ratować sytuację na rynku, zmuszeni byli do podwyższenia składek ubezpieczeniowych, co wyraźnie daje się we znaki posiadaczom ubezpieczeń komunikacyjnych. Problem dla właścicieli samochodów jest o tyle poważny, że ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe, a jego unikanie wiąże się z ryzykiem poniesienia znacznych kosztów. Co więcej – wyższa składka nie oznacza podniesienia jakości polisy, a to już budzi zrozumiałe protesty.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC?

Sytuacja nie wygląda różowo, ale pomimo trudności rynkowych nadal można znaleźć atrakcyjną cenowo i jakościowo polisę. Wymaga to po prostu skorzystania z narzędzi umożliwiających szybkie zdobycie informacji o aktualnych ofertach ubezpieczycieli i porównania ocen oferowanych polis. Najszybciej i najefektywniej można pozyskać wszystkie dane w porównywarce ubezpieczeń kalkulator-oc-ac.auto.pl. Bazując na wszystkich przekazanych danych, każdy właściciel pojazdu może uzyskać informacje o najlepszych ofertach i dodatkowo sprawdzić, czy inni ubezpieczający mają dobre zdanie o wybranych ubezpieczycielach. Może okazać się bowiem, że opłacalne będzie wypowiedzenie umowy w aktualnym towarzystwie ubezpieczeniowym. Dlatego nawet posiadając polisę ważną przez kilka kolejnych miesięcy, warto sprawdzać oferty innych ubezpieczycieli. Stała kontrola nad polisą pozwala wiele zaoszczędzić.

Przeglądając aktualne oferty ubezpieczycieli każdy właściciel pojazdu powinien przyjrzeć się także potencjalnemu ubezpieczeniu autocasco lub postarać się zaktualizować wiedzę o tym już posiadanym. Może okazać się, że pełna ochrona gwarantowana przez pakiet ubezpieczeń jest nie tylko atrakcyjniejsza, ale także znacznie przystępniejsza cenowo.

wlkp24.info
redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick