Piwo z Jarocina? W połowie przyszłego roku

2
W Jarocinie powstaje browar. Na terenach, które wcześniej należały do miasta ruszyła właśnie budowa specjalnego bloku produkcyjnego. Piwa z Jarocina będzie można się napić już w połowie przyszłego roku. Ma być inne niż wszystkie, bo jak zapewniają jego twórcy będzie w nim serce niezbędne do stworzenia złocistego napoju, które ma być świetną wizytówką nie tylko festiwalu muzyki rockowej, ale i całego miasta.

Przemysław Szyduk przez dziesięć lat mieszkał w Londynie.   To tam poznałem smak dobrego piwa – mówi Przemysław Szyduk. 

Po powrocie do Jarocina razem z kolegą postanowił wybudować browar. Z miłości do złotego trunku, na terenie, które pod inwestycje przeznaczył urząd miasta już w przyszłym roku stanie budynek a w nim kadzie oraz specjalistyczny sprzęt do produkcji piwa o nazwie ROCK BROWAR JAROCIN.

Piwo w butelkach ma być gotowe w połowie przyszłego roku, ale jego cena będzie nieco wyższa niż tego produkowanego na masową skalę.

Więcej na ten temat w Wydarzeniach TV Proart o godzinie 17:20 i 20:00 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Ile jest barw piwa? Od czarnego, przez czerwone, bursztynowe, złote aż po zmętnione niemal białe. Ale nie! Jak artykuł o piwie to musi być złocisty trunek, złoty trunek i wszelkie inne odmiany. Dobrze że nie napisaliście jeszcze zupa chmielowa. Może czepialstwo z mojej strony ale sądząc po wywiadzie to Pan Przemysław też raczej nie jest zachwycony tą notką. Poza tym w tym tygodniu otwarto browar kontraktowy w Miliczu, poza tym w Szkaradowie od 2015 istnieje browar Nepomucen może warto było wspomnieć również o tym.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick