Piszczorowicz z medalem mistrzostw Europy

0
Kaliski pływak Bartosz Piszczorowicz zdobył złoty medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w Netanji. Po krążek z najcenniejszego kruszcu sięgnął wraz z kolegami z polskiej reprezentacji, w sztafecie 4x100 stylem dowolnym.

Lepszego początku rozgrywanego od wczoraj w Izraelu europejskiego czempionatu utalentowani polscy pływacy, z kaliszaninem w składzie nie mogli sobie wymarzyć. Już w dopołudniowych eliminacjach team: Karol Ostrowski, Bartosz Piszczorowicz, Kacper Stokowski i Jakub Kraska zaprezentował się fantastycznie, osiągając najlepszy czas ze wszystkich dwunastu startujących sztafet (3:20.12). Swoją dominację biało – czerwoni potwierdzili w finale, śrubując wynik do 3:17.11, który jest nowym rekordem Polski 18-latków i rezultatem o zaledwie 0,15 s gorszym od rekordu świata juniorów.

Na tym jednak nie koniec emocji. Dziś, po porannych eliminacjach Bartosz Piszczorowicz wszedł do półfinałów na 100 m stylem dowolnym (50.10), które odbędą się po południu. Finał w piątek, liczymy, że z udziałem Bartosza. Dziś jeszcze kaliszanin wystartuje też w eliminacjach sztafet  mieszanych (dwie dziewczyny + dwóch chłopców) 4×100 stylem dowolnym.

źródło: kalisz.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick