Piszą Bez Cenzury już od 20 lat

2
Pierwszy numer ukazał się w lutym 1997 roku, jako odpowiedź i naturalna polemika z „Re(y)moncikiem”. Na jej łamach można było wypisać się bez skrępowania, a im bardziej kontrowersyjny był temat, tym lepiej numer się sprzedawał. Mowa o szkolnej gazetce „Bez Cenzury”, którą II ostrowskie LO wydaje już od 20 lat.

Od 20 lat „Bez Cenzury” jest jedną z najlepszych gazetek szkolnych w powiecie ostrowskim. Na jej łamach zawsze pojawiały się artykuły będące odpowiedzią na aktualne wydarzenia w mieście, kraju i na świecie, nierzadko kontrowersyjne.

Założycielem i pierwszym redaktorem czasopisma „Bez Cenzury” był Łukasz Studniewski. Powstało jako przeciwwaga do innej szkolnej gazetki, nieco starszego „Re(y)moncika”, a tytuł był reakcją na konkretną sytuację i zachętą do nieskrępowanego wyrażania własnych opinii.

Do dziś na naszych łamach można pisać wszystko, byle byłoby zgodne z dziennikarską etyką – przekonują redaktorzy gazetki.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Przyszła łachmyta były dyrektor.” I choć padało, choć było ślisko,
    to się przywlekło to świniorzysko”. Na jubileusz zaproszony tak jak Tusk na 11 Listopada i podpina się pod inteligentnych ludzi jakby nie pamiętał swoich działań wobec gazetki i tego co zostało obecnie powiedziane na jego temat.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick