Piorun uderzył w stodołę. Z płonącego budynku strażacy wyprowadzili niemal 100 zwierząt

0
Fot. archiwum wlkp24.info
W stodołę stojącą obok jednego z domów w Bledzianowie (powiat ostrzeszowski) uderzył piorun, po czym wybuchł pożar. Strażacy wyciągnęli z płomieni ok. 100 zwierząt.

Burza, która przeszła nad powiatem ostrzeszowskim najsilniej dała się we znaki rodzinie z Bledzianowa. W ich stodołę uderzył piorun, po czym wybuchł pożar. W środku znajdowało się 13 sztuk bydła i ok. 80 sztuk trzody chlewnej oraz zboże i siano.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

– Budynek w całości został objęty pożarem. Na miejsce zostało skierowanych sześć zastępów straży pożarnej. Od razu przystąpiliśmy do gaszenia pożaru, a kolejni strażacy wyprowadzali wyprowadzali w tym czasie zwierzęta do pobliskiej stodoły. Jedna świnia padła po przetransportowaniu jej do zastępczego budynku – mówi asp. Patryk Moś, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Strażacy z tego powiatu jeszcze dwukrotnie interweniowali w związku z przejściem nawałnicy. Kolejne wyjazdy dotyczyły zalanych mieszkań w Mikstacie oraz zdjęcia oberwanego płata blachy z dachu tamtejszej szkoły.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick