Piłkarki Ostrovii blisko awansu. Zabrakło niewiele

Po wyrównanym meczu piłkarki Ostrovii 1909 uległy 2:3 faworyzowanym przeciwniczkom z KU AZS UJ Kraków 2:3 w ramach 1/8 finału Orlen Pucharu Polski. Atmosfera spotkania była wyjątkowa. Biało-czerwone zagrały przy sztucznym świetle na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim, a ich występ oklaskiwała grupa ok. 300 osób.

Pierwsza połowa nie przyniosła jednak zbyt wielu emocji. Kibice musieli czekać na lepsze wrażenia z gry do drugich 45 minut. Wtedy piłkarki wynagrodziły im przeciętne trzy pierwsze kwadranse. Rozwiązał się też wreszcie worek z bramkami. Choć w tym przypadku lokalni sympatycy futbolu nie mieli powodów do radości.

Wynik otwarła Agnieszka Derus, która w 49. minucie trafiła do siatki wyprowadzając KU AZS UJ Kraków na prowadzenie. Po godzinie gry dorzuciła jeszcze jedną bramkę i na trybunach nastała konsternacja. Gospodynie nie poddały się jednak bez walki, a impuls do dalszej rywalizacji dała w 67. minucie Małgorzata Knuła – doświadczona napastniczka Ostrovii. Niespełna kwadrans później był już remis za sprawą Marii Gościniak, która wykorzystała nadarzającą się okazję i wyrównała.

Remis 2:2 po 90 minutach oznaczał dogrywkę i kolejne emocje dla kibiców. W doliczonym czasie lepiej spisały się doświadczone rywalki z Krakowa, które ponownie wyszły na prowadzenie. Gola na 2:3 zdobyła Aleksandra Nieciąg. Biało-czerwone próbowały ponownie odrobić straty. Jednak choć były one mniejsze, niż po godzinie gry, nie zdołały tego zrobić.

Ostatecznie żeńska drużyna Ostrovii 1909 odpadła po zaciętej rywalizacji w 1/8 finału Orlen Pucharu Polski.

Ostrovia 1909 – KU AZS UJ Kraków 2:3 (0:0)
0:1 Agnieszka Derus (48.)
0:2 Agnieszka Derus (59.)
1:2 Małgorzata Knuła (67.)
2:2 Maria Gościniak (74.)
2:3 Aleksandra Nieciąg (95.)