Pijany, z zakazem prowadzenia pojazdów, wjechał mercedesem do rowu

0
Kierowca osobowego mercedesa wpadł w poślizg i wjechał do rowu w miejscowości Rogaszyce w powiecie ostrzeszowskim. Na mandacie się jednak nie skończy – mężczyzna był nietrzeźwy, co więcej, już wcześniej sąd odebrał mu uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

W nocy ze środy na czwartek, tuż przed godziną 2:00, dyżurny ostrzeszowskiej policji otrzymał zgłoszenie od świadka zdarzenia. Według jego relacji kierujący mercedesem wjechał do rowu, a jego zachowanie wskazuje na to, że przed wejściem do auta wypił kilka głębszych.

Policjanci na miejscu ustalili, że mercedesem kierował 39-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów. Mężczyzna nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków na drodze, przez co wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. Okazało się, że kierował pod wpływem alkoholu, przeprowadzone wobec niego badanie wykazało 1,5 promila. Ponadto mężczyzna kierując samochodem nie stosował się do wydanego wobec niego postanowienia przez Sąd dotyczącego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami – informuje podkom. Ewa Jakubowska, rzecznik prasowy ostrzeszowskiej policji.

Mercedesem podróżował również pasażer, również był nietrzeźwy. Sprawca odpowie teraz za dwa przestępstwa – kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nie stosowanie się do orzeczenia sądu.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick