Pijany pojechał sprawdzić, czy wygrał na loterii. Zabrano mu prawo jazdy

3
Fot. policja.pl
54-letni mężczyzna może spędzić za kratkami nawet dwa lata. Mając w swoim organizmie ponad trzy promile wsiadł za kierownicę samochodu. W zatrzymaniu pomógł mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, który zauważył, że kierowca może być pod wpływem alkoholu.

54-letni mieszkaniec Gminy Jarocin mając w swoim organizmie ponad 3 promile postanowił wsiąść za kierownicę samochodu i w blady dzień udał się sprawdzić, czy jego los na loterii okazał się szczęśliwy. Jego sposób prowadzenia pojazdu i próba zaparkowania zaniepokoiła mieszkańca powiatu krotoszyńskiego. Gdy ten podszedł do samochodu natychmiast poczuł alkohol i wyciągnął kluczki. – Kierowca auta nie zamierzał jednak odpuścić i usiłował odebrać kluczyki. Ostatecznie jednak został przytrzymany i przekazany wezwanemu na miejsce patrolowi Policji – informuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

CZYTAJ: 27-letni podpalacz z zarzutami. Podpalał, by…gasić, jako strażak[WIDEO]

Badanie alkomatem wykazało ponad trzy promile. – Zatrzymany kierowca zakończył swoją eskapadę jako pasażer radiowozu. Po przewiezieniu do komendy policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Przez co najmniej trzy najbliższe lata mężczyzna nie będzie mógł siadać za kierownica pojazdu mechanicznego – dodaje Zaworska.

54-latkowi za jazdę pod wpływem alkoholu grozi nawet do dwóch lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick