Pijany jeździł w kółko skuterem, bo… chciał się przewietrzyć po spożyciu alkoholu

1
zdjęcie poglądowe
Dwóch pijanych kierowców zatrzymali kaliscy policjanci. Jeden z nich jeździł skuterem tam i z powrotem, bo - jak tłumaczył funkcjonariuszom - chciał się przewietrzyć. Obaj staną przed sądem.

45-letni mieszkaniec Kalisza, mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Jego rajd przerwali policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej. Zatrzymali go do kontroli i przebadali alkomatem, po czym sprawdzili kartotekę kierowcy hyundaia. – Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie pozostawiło wątpliwości. 45-latek miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu – informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nałożony przez sąd obowiązywał przez cztery lata. Mieszkaniec Kalisza postanowił sobie go skrócić, ale może się okazać, że spotkają go znacznie poważniejsze konsekwencje. – Wkrótce 45-latek za swoje swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności – dodaje funkcjonariuszka.

Kolejną osobą, która wpadła w ręce policji był 29-letni mieszkaniec Kalisza, który został zatrzymany do kontroli na terenie tego miasta. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca skutera został zatrzymany do kontroli drogowej, ale jego odpowiedzialność na tym się nie kończy. On również stanie przed sądem grożą mu dwa lata więzienia. Materiały dowodowe mają wkrótce trafić do sądu.

– Uwagę policjantów zwróciło nietypowe zachowanie kierującego skuterem, który jeździł drogą tam i z powrotem. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Podczas rozmowy z kierującym nabrali podejrzeń, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Okazało się, że przypuszczenia mundurowych były słuszne. Kaliszanin tłumaczył policjantom, że wsiadł na skuter, ponieważ dzień wcześniej spożywał alkohol i chciał się przewietrzyć – relacjonuje rzeczniczka kaliskiej policji.

29-latkowi grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Alkohol jest jest dla ludzi ale jak piłeś to nie jeździj i nie kombinuj ,co ta wòda i inne z mózgiem i ludzkim robi🙅😵

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick