DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Pijany jechał ciągnikiem. Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

Do pierwszego zatrzymania doszło w miejscowości Mostki w gminie Kobyla Góra. Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę fiata. Okazało się, że 52-latek jest pod wpływem alkoholu. – Urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało 0,51 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje ponad promil – mówi asp. Magdalena Hańdziuk z KPP w Ostrzeszowie.

Zatrzymany został także 65-latek z powiatu kępińskiego, u którego kontrola alkomatem również wykazała ponad promil alkoholu. Mężczyzna w takim stanie wsiadł za kierownicę… ciągnika rolniczego i wyjechał nim na drogę publiczną. Policjanci mieli przypuszczenia, co do trzeźwości mieszkańca Lasek, a badanie tylko to potwierdziło. – Mężczyzna stracił swoje uprawnienia, został zatrzymany i teraz przed Sądem odpowie za popełnione przestępstwo. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie – informuje sierż. Rafał Stramowski.

Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyznom grozi nawet do dwóch lat więzienia.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • T
    Tttt

    niedziela, 11 lipca, 2021

    Niestety wielu, którym odebrano prawko za promile, jeżdżą nadal. Może korzystając z bazy danych, policjanci mogli by sprawdzać w okolicach miejsca pracy jak delikwent do niej dociera.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz