Pijany i pod wpływem amfetaminy. Kierowca w rękach policjantów

0
Fot. KPP Ostrów Wielkopolski
Spore konsekwencje czekają 27-latka po zatrzymaniu przez ostrowskich policjantów. Powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, jednak okazało się, że kierowca wsiadł do samochodu pod wpływem alkoholu i narkotyków. Teraz grozi mu do trzech lat więzienia.

Do zatrzymania kierowcy doszło na terenie Gminy Przygodzice. 27-latek w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 100 km/h. – Podczas kontroli okazało się, że jest on nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu. Policjanci znaleźli też przy nim amfetaminę. Dodatkowo okazało się, że 27- latek był pod jej działaniem. Okazało się, też pojazd, którym kierował mężczyzna nie posiadał aktualnych badań technicznych – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. 27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione czyny grozi mu do trzech lat więzienia.

CZYTAJ TAKŻE: Milion złotych na program in vitro. Radni przegłosowali projekt

Kolejni pijani kierowcy zostali zatrzymani na terenie powiatu jarocińskiego i to dzięki obywatelskiej postawie mieszkańców. Do pierwszego z nich doszło w Witaszycach. – Mężczyzna, który zauważył że jadący przed nim drogą krajową nr 11 samochód dostawczy marki Citroen ma problem w utrzymaniu toru jazdy na jednym pasie drogi, postanowił jechać za nim. W międzyczasie za pośrednictwem nr alarmowego przekazał informację o dziwnie zachowującym się kierowcy do dyżurnego KPP w Jarocinie. W Witaszycach Citroen zjechał z drogi głównej i dalszą jazdę kontynuował ulicą Stawną. Niestety kierowca tego pojazdu nie zauważył skrzyżowania i wjechał w znajdujący się na wprost drogi płot okalający posesję. Mężczyzna pomimo próby pieszej ucieczki został ujęty przez zgłaszającego i przekazany Policji – mówi st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie. Okazało się, że 41-letni kierowca miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Zatrzymany został także 58-letni mieszkaniec Gminy Jarocin. – Mężczyzna został ujęty przez innego kierowcę, którego zaniepokoił sposób w jaki przemieszczał się jadący przed nim pojazd marki Mercedes. W tym przypadku urządzenie do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało wynik blisko 1,6 promila w organizmie. Funkcjonariusze, którzy zostali poinformowani o zdarzeniu przez zgłaszającego, zatrzymali 58-latkowi uprawnienia do kierowania – dodaje Zaworska. Za jazdę pod wpływem alkoholu obu kierowcom grozi więzienie oraz grzywna.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick