Pijany chciał uciec przed policjantami. Wydmuchał ponad dwa promile

0
Zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna, a nawet więzienie - to czeka 42-letniego kaliszanina, który pijany został zatrzymany przez policję i próbował przed nimi uciekać... pieszo. Został dogoniony przez funkcjonariuszy, a badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu.

Policjanci z Kalisza próbowali zatrzymać do kontroli jednego z kierowców. 42-latek wjechał na chodnik i próbował jechać dalej. Na skrzyżowaniu porzucił samochód i próbował uciec pieszo. – Ostatecznie został zatrzymany przez funkcjonariuszy drogówki. Okazało się, że lekkomyślnym kierowcą był 42-letni kaliszanin. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Okazało się, że miał w organizmie ponad 2 promile. Dodatkowo policjanci ustalili, że kierowca forda nie posiada prawa jazdy – informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara więzienia za jazdę pod wpływem alkoholu.

Pijani kierowcy to prawdziwa plaga na polskich drogach. Wielu decyduje się wsiąść za kierownicę samochodu mając w organizmie nawet trzy promile alkoholu! Pamiętajmy, że po „kilku głębszych” nasza uwaga za kierownicą jest rozproszona, a widzenie zaburzone. – Po alkoholu nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. Mamy też problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi – dodają policjanci.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick