Pies w rozpadającej się, przeciekającej budzie

4
Na jednej z ostrowskich posesji – średniej wielkości piesek w rozpadającej się, przeciekającej budzie tak małej, że trudno mu się z niej wydostać - taką informację dostali członkowie Ostrowskiego Towarzystwa Miłośników Zwierząt. Rozmowa z opiekunem psa była taka jak zawsze....

Właściciel psa tłumaczył się brakiem pieniędzy na poprawę warunków i zapewniał, że dbają o psa, wychodzą na spacery, starają się dobrze karmić.

Z uwagi na fakt, że pies był w dobrym stanie fizycznym, Ostrowskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt postanowiło nie występować o odebranie pieska, jednocześnie poprawiając jego warunki: została przekazana nowa, ocieplana buda, która będzie dobrym schronieniem na zimę, zapas karmy. Piesek został również przebadany na koszt Stowarzyszenia przez weterynarza, zaszczepiony i odrobaczony.

Członkowie Stowarzyszenia będą monitorować sytuację i podejmą dalsze działania, w razie jej pogorszenia.

Buda przekazana przez Ostrowskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt jest na tyle przestronna, że piesek będzie się czuł w niej swobodnie, a dodatkowo ocieplana wełną mineralną, dzięki czemu ochroni go przed zimowymi chłodami.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. 5
    3

    A czy piesek w nowej budzie ma salon na przyjmowanie suczek? A tak na poważnie szkoda, ze nie zobligowano właściciela do uporządkowania tego podwórka bo ta buda nie pasuje do tego bałaganu jaki tam jest wokół niej i nie za bardzo widzę zabezpieczenie dachu przed woda, a zamiast łańcucha postawić kojec z siatki którego koszt jest niewielki, a pieskowi pozwoli na większą swobode ruchową.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick