Pierwszy w Krotoszynie plac zabaw… dla psów otwarty

6
Miejsce zabaw dla psów w Krotoszynie zostało niedawno oddane do użytku. Obiekt zlokalizowany jest przy zbiegu ulic Robotniczej i Witosa. Na powierzchni około 900 metrów kwadratowych znajdują się m.in. słupki do slalomu, toaleta dla psów i ławki dla właścicieli czworonogów.

Plac zabaw dla psów został ogrodzony, właściciele czworonogów mogą więc bawić się ze swoimi pupilami spuszczając je ze smyczy. Na blisko 900 metrach kwadratowych zamontowane zostały liczne urządzenie m.in. pochylnia prosta, talerzyki, płotki do przeskakiwania i słupki do slalomu. – Obiekt wyposażony jest również w toaletę dla psów, tzw. psie pakiety, ławki oraz kosze na śmieci. Zakończona inwestycja jest jednym z elementów większego projektu jakim jest modernizacja krotoszyńskiej promenady – informuje Anna Krzywonos, inspektor w wydziale inwestycji, UM Krotoszyn.

Jest to pierwsze tego typu miejsce w Krotoszynie. Jak informuje urząd miasta, to czy powstaną następne zależy od zainteresowania i potrzeb mieszkańców. Z kolei zdaniem pracownic krotoszyńskiego schroniska tego typu miejsca powinny powstawać szczególnie w dużych miastach. – Takie place zabaw dają czworonogom możliwość uczenia się nowych rzeczy czy pokonywania swoich lęków. Niektóre psy boja się np. wysokości czy małych przestrzeni takich jak tunele, a dzięki zabawie np. w tunelu mogą ten strach przezwyciężyć – mówi Magdalena Paterek, kierownik schroniska dla bezdomnych zwierząt w Krotoszynie.

Koszt budowy placu zabaw dla psów to 129 tys. zł. Środki z całości pochodzą z budżetu miasta i gminy Krotoszyn.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

    • Dlaczego z Afryki? Dzieci z Azji czy Ameryki Południowej (tam też nie żyją sami krezusi) są w czymś gorsze? Skąd to idiotyczne przekonanie, że Afryce się coś od nas należy i mają monopol na darmochę?

  1. Bardzo chciałabym zobaczyć kosztorys dla tej inwestycji! 3 ławki, 3 przeszkody, płot i trawa za 129 tysięcy? Czy połowa kwoty poszła do kieszeni włodarzy i ich koleżków? Mam pieska i cieszę się z inwestycji, ale ta kwota to jakiś kabaret.

  2. Ten co wymyślił ten płac zabaw, niech teraz zapewni miejsca parkingowe i kosze na śmieci dla tych, którzy go odwiedzają. A nie stawają ludziom na prywatnych parkingach !!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick